Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Waloryzacja emerytur. Od dzisiaj wzrastają emerytury i renty

219
Podziel się:

Podwyżki emerytur właśnie stają się faktem. Do 1100 zł wzrosły od piątku najniższe emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinne i socjalne. Najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy wynosi 825 zł.

Waloryzacja emerytur. Od dzisiaj wzrastają emerytury i renty
(PAP, Marcin Bielecki)

Najniższa renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową i renta rodzinna wypadkowa wynosi 1320 zł. Z kolei najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową to 990 zł

Resort szacuje, że przeciętna renta z tytułu niezdolności do pracy z FUS wzrośnie o ok. 49,54 zł z 1732,21 zł do 1781,75 zł, a przeciętna renta rodzinna z FUS wzrośnie o ok. 57,14 zł – z 1997,85 zł do 2054,99 zł.

Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości prezes tej partii Jarosław Kaczyński zapowiedział wypłatę od maja "trzynastki" dla emerytów w wysokości 1100 zł. Świadczenie to będzie wypłacane także rencistom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(219)
05
4 lata temu
Przyda się kaśiorka ana pis tak niezagłasuję
Em75E
4 lata temu
Lepiej niech oddadzą, to co zabrała Suchocka, tj 32%, kto nie wierzy niech policzy różnicę pomiędzy emeryturą wyliczoną a brutto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zulugula
4 lata temu
Jak to się ma do wyjadaczy w nbp z zarobkami po 50 tysięcy.Acha bo oni się uczyli za kasę obywateli w prlu i im się należy.bolek my o take polske walczyli co nie?
Emeryt
4 lata temu
Dają nasze i odbierają nasze i to ma być normalne?.
emeryt.
4 lata temu
Nie wolno zwalniać z podatku emerytur. Z czego Rzą będzie miał nagrody , po 60 tyś. kwartalnie. Biedny ten Rząd. Emerytom dadzą ochłapy.Nie zagłosuję na PIS za 1100 zł. Namawiam do tego wszystkich emerytow. Tylko to może poskutkować.
...
Następna strona