Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Becikowe dla emerytek

2
Podziel się:

LPR ma złożyć w Sejmie projekt ustawy o dodatku emerytalnym dla kobiet, które wychowywały co najmniej dwójkę dzieci. Miałyby dostawać 50 zł miesięcznie za każde dziecko.

Becikowe dla emerytek
(PAP/ Andrzej Wiktor)

LPR jeszcze w tym tygodniu ma złożyć w Sejmie projekt ustawy o dodatku emerytalnym dla kobiet, które wychowywały dzieci. Kobieta, która ma 2 lub więcej dzieci miałaby dostawać do emerytury 50 zł miesięcznie dodatku na dziecko.


Świadczenie, które chce wprowadzić LPR miałoby zadośćuczynić tym kobietom, które pracując wychowywały dzieci.

„Jeśli kobieta łączy funkcje rodzinne z zawodowymi, to zwykle sporo traci finansowo, będąc na zwolnieniach lekarskich, urlopach macierzyńskich i dlatego emeryturę otrzymuje mniejszą. Chcemy to wyrównać, ale nie w taki sposób, jak proponują feministki, ażeby wydłużyć czas pracy do 65 roku życia" - mówi Money.pl poseł Andrzej Mańka, współautor projektu, znany orędownik becikowego.

Posłowie LPR-u nie są zgodni co do tego, czy dodatek powinien się należeć kobietom, które wychowały 2 czy 3 dzieci. „Również zastanawiamy się, czy kwota 50 złotych od dziecka nie obciąży zbytnio budżetu" - mówi Mańka. Nie chce zdradzić, ile rocznie budżet musiałby dopłacać matkom-emerytkom. "To jest spora kwota, dlatego jeszcze nad tym myślimy" - mówi.

Projekt o świadczeniach emerytalnych dla matek wychowujących dzieci jest kolejnym pomysłem LPR-u na to, w jaki sposób ulżyć kobietom mającym dzieci.

Kilka miesięcy temu posłowie Ligi Polskich Rodzin złożyli projekt o wynagrodzeniach, a także emeryturach dla kobiet, których praca polega na wychowywaniu dzieci. Na razie ten projekt nie był przez Sejm rozpatrywany.

LPR w czwartek ma podać szczegóły na temat projektu przewidującego dodatek emerytalny dla matek.

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
lila
4 lata temu
To dopiero brednia !! dla nas które pracowały i wychowywały dzieci ...to obciąży budżet ....ale dać takim które nigdy nie pracowały ....dostają dodatki , teraz jeszcze im znowu dać !!! a nam co ??? my jesteśmy co ...gorszy sort ??? Jak widać tylko '' im '' i pani broszce ....się należy ...jak psu zupa !!!
całkiem serio
4 lata temu
Zastanawiaja się, czy dodatek dla matek 2, 3 , 4 dzieci nie obciązy budzetu? A emerytury dla tych matek, ktore niczego nie płaciły nie obciaza budżetu? Chyba jeszcze bardziej,bo pracującym dodatek się należy, jak " psu zupa". To one wychowywały i płaciły składki i podatki przez kilkadziesiąt lat!!!. Wychowały podatników kosztem własnego zdrowia.