Notowania

reforma emerytalna
02.12.2009 09:01

Boni: Reforma emerytur obejmie tylko nowych policjantów

Szef doradców premiera uspokaja zdesperowanych mundurowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Projekt zniesienia przywilejów emerytalnych dla policjantów nie dotyczy obecnych pracowników tego resortu - zapewnia Michał Boni, szef doradców premiera. Teraz policjanci i wojskowi na emeryturę mogą przejść po 15 latach służby. *

Tłumaczył w radiowej Trójce, że propozycje zmierzają w tę stronę, aby dopiero ci, którzy wstępują do służby, podpisywali kontrakty na nowych zasadach.

Wczoraj kilka tysięcy policjantów demonstrowało przed Kancelarią Premiera. Nie podobają się im planowane przez rząd zmiany w systemie emerytalnym. Funkcjonariusze domagali się ponadto wypłacenia do końca roku zaległych świadczeń socjalnych.

Z wyliczeń policjantów wynika, że do końca roku państwo będzie im winne nawet 200 milionów złotych. Chodzi głównie o niewypłacane dodatki za dojazdy do pracy, brak mieszkania służbowego i urlopy. Policjanci uważają, że cięcia budżetowe, które wprowadził rząd Donalda Tuska, są na granicy bezpieczeństwa obywateli.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: reforma emerytalna, policja, emerytury, reforma, umowy, przywileje, protesty, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz