Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dodatki dla emerytów do Trybunału Konstytucyjnego

0
Podziel się:

Związkowcy z OPZZ zaskarżą do Trybunału Konstytucyjnego ustawę o dodatkach dla emerytów i rencistów.

SLD wspólnie z OPZZ krytykują rząd za odejście od planowanej wcześniej waloryzacji emerytur i rent. Przewodniczący Sojuszu Wojciech Olejniczak zaznaczył, że rząd oszukuje miliony rencistów i emerytów proponując tylko najbiedniejszym z nich jednorazowe dodatki. Wojciech Olejniczak i przewodniczący OPZZ Jan Guz skrytykowali rząd za to, że jak mówią, rząd nie dzieli się efektami wzrostu gospodarczego z emerytami i rencistami.

SLD i OPZZ krytykują też rząd za nieprzygotowanie czytelnych reguł związanym z przechodzeniem na wcześniejsze emerytury. Wiceprzewodnicząca OPZZ Wiesława Taranowska zauwazyła, że do tej pory nie ma jeszcze gotowej listy prac wykonywanych w szczególnych warunkach i o szczególnym charakterze. Dlatego OPZZ a także SLD chcą by do 2011 roku można było przechodzić na emeryturę na starych zasadach.

Według obecnych przepisów z emerytur pomostowych mogą korzystać nauczyciele, górnicy, hutnicy, kolejarze, twórcy i artyści, dziennikarze, pracownicy organów kontroli państwowej oraz kobiety po osiągnięciu wieku 55 lat, jeśli mają co najmniej 30-to letni okres składkowy.

emerytury
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)