Notowania

elżbieta ii
09.05.2012 13:34

Elżbieta II przemawia w Parlamencie. Zapowiada reformę emerytur

Królowa brytyjska zapowiedziała, że priorytetem rządu w Londynie będzie redukcja deficytu budżetowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Monarchini wygłosiła w Parlamencie mowę, w której przedstawiła plany działania rządu Zjednoczonego Królestwa na ten rok. Zaprezentowała krótko 14 projektów ustaw, które mają zostać przyjęte przez brytyjski parlament. Wśród nich są zmiany w prawie rodzinnym, umożliwiające ojcom branie urlopów wychowawczych oraz reforma systemu emerytalnego - mówiła królowa.

_ - Mój rząd podejmie dalsze środki w celu unowocześnienia systemu emerytalnego i zreformowania emerytur w sektorze publicznym, tworząc sprawiedliwe, proste i zrównoważone podstawy dla oszczędności. Zostaną wprowadzone przepisy, które zreformują system emerytalny w sektorze publicznym zgodnie z zaleceniami niezależnej komisji _

Elżbieta II zapowiedziała też, że rząd przeznaczy dodatkowe pieniądze na opiekę nad dziećmi, zwłaszcza tymi niepełnosprawnymi. Gabinet Davida Camerona ma też wprowadzić nowe przepisy, ułatwiające policji i innym służbom dostęp do danych, zawartych w telefonach komórkowych i korespondencji elektronicznej.

Królowa wygłasza zazwyczaj mowę przed parlamentem jesienią. Została ona jednak przyspieszona, by dać koalicyjnemu rządowi więcej czasu na wprowadzenie ustaw, z których część nie cieszy się poparciem społeczeństwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Czas na rewolucję w Wielkiej Brytanii David Cameron przystąpił do konsultacji z przywódcami Commonwealthu w sprawie zmiany zasad dziedziczenia tronu.
Z okazji jej urodzin paradowały tysiące Z okazji oficjalnych urodzin Elżbiety II w centrum Londynu odbyła się tradycyjna doroczna parada wojskowa.
Wieża z Big Benem zmieni nazwę? Wniosek Brytyjscy parlamentarzyści z kilku partii zgłosili wniosek o nadanie słynnej wieży z Big Benem imienia Elżbiety dla uczczenia diamentowego jubileuszu królowej. Wieża zegarowa Pałacu Westminsterskiego to charakterystyczny punkt Londynu.
Brytyjczycy podpadli. Poszła skarga do ONZ Argentyna złoży skargę w ONZ w związku z krokami Wielkiej Brytanii dotyczącymi Falklandów.
Tagi: elżbieta ii, emerytury, wiadomości, wiadmomości, porady, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz