Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Emerytury w Polsce. Rostowski będzie zabierał pieniądze z OFE

0
Podziel się:

Jest prawdopodobne, że państwo będzie będzie musiało je wypłacać z kapitału zgromadzonego w OFE.

Emerytury w Polsce. Rostowski będzie zabierał pieniądze z OFE
(Polaris/East News)
bESxOGrV

Fundusze emerytalne prawdopodobnie nie są w stanie wypłacić prawdziwych, czyli dożywotnich emerytur - uważa minister finansów. Dlatego - zdaniem Jacka Rostowskiego - zmiany w systemie emerytalnym są potrzebne.

Szef resortu finansów, który udzielił wywiadu _ Rzeczpospolitej _, tłumaczy: _ skoro OFE powiedziały, że emerytur wypłacać nie chcą, to jest prawdopodobne, że państwo będzie będzie musiało je wypłacać z kapitału zgromadzonego z obowiązkowych składek emerytalnych przekazywanych do OFE _.

_ Już trzy lata temu wiedzieliśmy, że OFE nakładają gigantyczny ciężar na polskie finanse publiczne, obarczając przyszłych podatników dodatkowym długiem. To właśnie myśląc o przyszłych pokoleniach emerytów i podatników, musimy Polskę z tej pułapki wyprowadzić _ - mówi Rostowski.

bESxOGrX
Czytaj więcej w Money.pl
Zaufajmy ZUS-owi i Tuskowi Kaczyński miał rację. Polska stanie się drugimi Węgrami - twierdzi Piotr Kaszuwara.
Polacy chętnie przeniosą się do ZUS-u Ponad połowa Polaków chce mieć wybór, czy odkładać na emeryturę w OFE, czy tylko w ZUS-ie.
ZUS czy OFE. Sami wybierzemy? _ Państwo kiedyś tolerowało oszukańcze kampanie reklamowe OFE. Dlatego dzisiaj ma obowiązek sfinansować kampanię, która pokaże na czym rzecz polega _.
bESxOGsy
KOMENTARZE
(0)