Notowania

emerytury w polsce
22.08.2012 07:27

Emerytury z OFE giną przez bałagan w ZUS?

Tylko niewielki procent kobiet, które gromadziły pieniądze w OFE i osiągnęły wiek emerytalny, dostaje emeryturę kapitałową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Absolut_photos/Dreamstime)

Część może nawet nie wiedzieć, że nie dostaje należących się im pieniędzy, bo średnie świadczenie z OFE, to zaledwie 80 złotych, podczas gdy ZUS wypłaca średnio około 1800 złotych. Zdaniem towarzystw ubezpieczeniowych, w wielu wypadkach winę ponosi ZUS, który nie przekazuje odpowiednich informacji do funduszy - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Jedna z czytelniczek gazety nie otrzymuje świadczenia z OFE od września zeszłego roku, kiedy osiągnęła wiek emerytalny. Gdy zapytała w swoim towarzystwie ubezpieczeniowym, dlaczego tak się dzieje, odpowiedziano jej, że ZUS nie powiadomił o jej przejściu na emeryturę.

Zakład twierdzi jednak, że przesłał odpowiednie dokumenty. Wiceprezes zarządu ING PTE Grzegorz Chłopek ocenia, że takich przypadków jest dużo. _ - Zdarza się, że w lokalnym oddziale ZUS osoba wypełniająca wniosek o świadczenie emerytalne nie dostaje dodatkowego oświadczenia o członkostwie w OFE. Wtedy centrala nie może wysłać informacji do funduszu _ - wyjaśnia Chłopek.

Czytaj więcej w Money.pl
Najmniejszy OFE zmienia właściciela PKO BP Bankowy PTE przejmie zarządzanie OFE Polsat.
Dane ZUS: coraz mniej emerytów i rencistów Kwota wypłat emerytur i rent w czerwcu wyniosła 13 mld 30,1 mln zł wobec 13 mld 30,9 mln zł w maju i wobec 12 mld 463,9 mln zł w czerwcu 2011 r.
Tagi: emerytury w polsce, emerytura, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, porady, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz