Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fedak: Będę walczyć o logiczny system emerytalny

0
Podziel się:

Minister pracy i polityk społecznej chce wprowadzić system emerytalny obowiązujący w Danii.

Fedak: Będę walczyć o logiczny system emerytalny
(kprm.gov.pl)
bECmEkhx

Minister pracy Jolanta Fedak zapowiedziała, że jeśli pozostanie ministrem, to będzie walczyć o zbudowanie - jej zdaniem bardziej logicznego systemu emerytalnego.

Minister, która była gościem Programu Trzeciego Polskiego Radia, opowiedziała się za kwotową waloryzacją emerytur, która miałaby przyczynić się do podniesienia najniższych emerytur. Mówiąc o wprowadzeniu tak zwanych emerytur obywatelskich, Fedak powiedziała, że projekt ten lepiej przystaje do obecnych warunków pracy.

Jej zdaniem, byłby on uzupełnieniem istniejącego systemu, a państwo stać na jego wprowadzenie. W systemie obywatelskim każdy podatnik miałby gwarantowaną niewielką emeryturę, a chcąc dostawać więcej, musiałby się sam dodatkowo ubezpieczyć. Taki system obowiązuje na przykład w Danii.

bECmEkhz

Jolanta Fedak oceniła, że zrobiła wszystko, co zapowiadała obejmując urząd. Za swój sukces uznaje wprowadzenie zmian w systemie emerytalnym:

- _ Dwie najważniejsze rzeczy, czyli emerytury pomostowe i obniżenie opłat, a także przekazywania pieniędzy do OFE. To są dwie fundamentalne sprawy - _mówi minister pracy i polityki społecznej.

POSŁUCHAJ JOLANTY FEDAK:

Fedak przyznała, że nie udało jej się przygotować nowej ustawy o pomocy społecznej, gdyż resort bardziej zajął się sprawami emerytalnymi. Dodała, że zgodnie z poleceniem premiera Donalda Tuska, z jej resortu odeszło około 70 osób, czyli 10 procent zatrudnionych.

Minister powiedziała, że może sobie wyobrazić różne koalicje po wyborach i nie byłoby jej trudno współpracować z politykami z Ruchu Palikota w rządzie koalicyjnym z PO. Jak dodała, przekonywałaby takich polityków do swoich poglądów

bECmEkhF

Dodała, że nie ma żadnych sygnałów, aby premier chciał po wyborach powierzyć jej resort komuś innemu. Przyznała jednak, że ma ambitnych konkurentów, którzy chcieliby zająć jej stanowisko. Fedak nie odpowiedziała na pytanie, czy zadeklarowała szefowi swojej partii, Waldemarowi Pawlakowi, że chce pozostać w resorcie.

Czytaj więcej wypowiedzi minister w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t74959.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/pieniadze;z;ofe;maja;trafic;na;infrastrukture,164,0,894884.html) Fedak znów dobiera się do OFE. Na co wyda te pieniądze? Jolanta Fedak ma w rządzie silną pozycję: gdy zaproponowała obniżenie składek do OFE, to rząd mimo początkowych protestów, wykonał to.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t74791.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/tusk;upomina;fedak;a;ona;znow;atakuje;ofe,21,0,843285.html) Tusk upomina Fedak, a ona znów atakuje OFE Minister pracy Jolanta Fedak broni pomysłu przekazania Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych wypłaty emerytur z OFE.
bECmEkia
KOMENTARZE
(0)