Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fedak: To najdroższy system świata

0
Podziel się:

Minister Jolanta Fedak przekonuje do zmian w OFE. Według niej to, co mamy dziś, pogrąża budżet.

Fedak: To najdroższy system świata
(kprm.gov.pl)

W samo południe w Sejmie posłowie wysłuchają informacji rządu na temat propozycji zmian dotyczących Otwartych Funduszy Emerytalnych. O taką dyskusje wnioskowały kluby parlamentarne PO i SLD.

Minister pracy Jolanta Fedak zapowiada, że przedstawiciele rządu będą przekonywali posłów, iż reforma OFE jest w Polsce konieczna.

- _ Na etapie diagnozy tego systemu bardzo wielu specjalistów się zgadza, że to najdroższy system emerytalny świata. Przyznają oni, że jest to system nieefektywny, który zwiększa dług publiczny _ - mówi minister Fedak.

POSŁUCHAJ JOLANTY FEDAK:

Minister pracy zapewnia, że reforma emerytalna przygotowana przez rząd zacznie obowiązywać 1 kwietnia tego roku. Jolanta Fedak podkreśla, że zmiany w systemie emerytur nie doprowadzą do chaosu w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Z kolei szef komitetu stałego Rady Ministrów zapewnia, że w połowie stycznia będą znane szczegóły dotyczące zmian związanych w OFE. Michał Boni wczoraj wziął udział w posiedzeniu klubu SLD, gdzie wyjaśniał zawiłości planowanych zmian.

Według wstępnych propozycji od 1 kwietnia 2011 roku z dotychczasowej 7,3-proc. składki trafiającej do Otwartych Funduszy Emerytalnych, 2,3 procent zostanie w OFE, a 5 procent znajdzie się na indywidualnych kontach osobistych, których operatorem będzie ZUS. Docelowo, w 2017 r. proporcja składki trafiającej do ZUS zmieni się i wyniesie 3,8 procent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t87169.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/boni;uspokaja;ofe;nie;upadna,246,0,746998.html) Boni uspokaja: OFE nie upadną Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów podkreśla konieczność dalszych reform systemu emerytalnego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t127677.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/rybinski;koniec;zludzen;przejedza;emerytury,160,0,745632.html) Rybiński: Koniec złudzeń. Przejedzą emerytury Premier zapowiedział zmiany w OFE, które są demontażem systemu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t97443.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/premier;dobral;sie;ofe;do;skory;tak;jak;obiecal,187,0,745659.html) Premier dobrał się OFE do skóry. Tak jak obiecał - Bez tych pieniędzy zrealizowanie budżetu na 2011 rok byłoby trudne - ocenia Janusz Piechociński.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)