Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Już 100 PPE na rynku

0
Podziel się:

W wyniku rozmów z ING Employee Benefits KIG Elektroniki i Telekomunikacji podpisała umowę o wnoszenie przez pracodawców zrzeszonych w Izbie, składek pracowników do funduszu inwestycyjnego.

13.11.2001r Urząd Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi zarejestrował 100 Pracowniczy Program Emerytalny prowadzony przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji.

W wyniku rozmów z ING Employee Benefits KIG Elektroniki i Telekomunikacji podpisała umowę o wnoszenie przez pracodawców zrzeszonych w Izbie, składek pracowników do funduszu inwestycyjnego. Izba zawarła umowy z następującymi funduszami inwestycyjnymi zarządzanymi przez ING Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.:

o ING Otwarty Fundusz Inwestycyjny Akcji,
o ING Zrównoważony Otwarty Fundusz Inwestycyjny,
o ING Otwarty Fundusz Inwestycyjny Obligacji,
o ING Otwarty Fundusz Inwestycyjny Emerytura Plus

ING Employee Benefits oferuje usługi finansowe w ramach koncepcji Employee Benefits (korzyści pracownicze). Nowa na polskim rynku formuła daje możliwość przygotowania pakietu usług przystosowanych do specyficznych, indywidualnych uwarunkowań firmy i jej pracowników. Dla Grupy ING świadczenia dla pracowników stanowią jeden z kluczowych obszarów działania. Rozwój spółek typu „Employee Benefits” w Europie jest jednym z najważniejszych elementów strategii Grupy. ING prowadzi już spółki tego typu w Holandii, Belgii, Hiszpanii, we Włoszech, w Rumunii, w Czechach, na Węgrzech oraz w USA.

W ramach koncepcji Employee Benefits pracodawca może korzystać z różnorodnych produktów finansowych takich jak: grupowe ubezpieczenia na życie, programy emerytalne i oszczędnościowe, Pracownicze Programy Emerytalne (PPE), fundusze inwestycyjne, rachunki bankowe, kredyty, leasing i inne produkty finansowe. W ofercie znajdują się m.in. trzy z czterech form Pracowniczych Programów Emerytalnych (PPE): PPE oparty na wnoszeniu składek do funduszu inwestycyjnego, PPE w formie grupowego ubezpieczenia na życie oraz Pracowniczy Fundusz Emerytalny.

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji działa od roku 1993 jako branżowe zjednoczenie podmiotów gospodarczych zajmujących się produkcją, importem, eksportem, handlem, usługami lub pracami naukowo - badawczymi w zakresie lub na rzecz elektroniki. W Izbie zrzeszonych jest aktualnie 160 firm zajmujących się produkcją - 65%, handlem - 19% oraz usługami - 16%. W większości z nich zatrudnienie wynosi od 50 do 200 osób. Członkami KIGEiT są firmy oferujące elektronikę użytkową (odbiorniki radiowe i telewizyjne, sprzęt video, magnetofony, gramofony, płyty, kasety, dyktafony), sprzęt telekomunikacyjny, biurowy, komputerowy a także komponenty i podzespoły oraz instytuty naukowe.

emerytury
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)