Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miller chce zapytać Polaków o reformę emerytur

0
Podziel się

Szef SLD chce przekonać prezydenta do przeprowadzenia referendum.

Miller chce zapytać Polaków o reformę emerytur
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDKohTvp

Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller zapowiedział, że w środę przedstawi prezydentowi propozycję zorganizowania referendum na temat wieku emerytalnego.

Na poświęcone reformie emerytalnej spotkanie u prezydenta zaproszeni zostali także szefowie innych ugrupowań parlamentarnych. Leszek Miller liczy na poparcie prezydenta w sprawie referendum.

_ - Nie podzielamy poglądu premiera, że najlepszym pomysłem jest wydłużanie wieku emerytalnego i jego zrównanie dla kobiet i mężczyzn. Mamy własny projekt _ - wyjaśnił szef SLD.

bDKohTvr

POSŁUCHAJ LESZKA MILLERA:

źródło: IAR

SLD chce zapytać Polaków czy chcą zrównania i wydłużenia wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 roku życia jak zaproponował premier w swoim expose. Sojusz chce również zapytać o to czy Polacy chcą, by mężczyźni mogli przechodzić na emerytury po 40 a kobiety po 35 latach pracy. Byłoby to prawo a nie przymus.

Natomiast PSL nie wycofuje się z pomysłu ulg emerytalnych dla kobiet matek, Donald Tusk zapowiada, że w projekcie rządowym reformy emerytalnej nie będą uwzględnione postulaty PSL.

bDKohTvx

Ludowcy chcą, aby za każde urodzone dziecko skracać o trzy lata wiek emerytalny kobiet. Projekt ustawy ma zostać przedstawiony w ciągu dziesięciu dni. Opozycja popiera jednak pomysł ludowców.

O reformie systemu emerytalnego czytaj w Money.pl
Premier zignorował Pawlaka. A to priorytet rządu Premier zapowiedział, że rozwiązania zaproponowane przez Ludowców nie znajdą się w rządowym projekcie.
Wielki skandal z emeryturami Polaków UOKiK ujawnia, że w sprawę zamieszane są duże banki i towarzystwa ubezpieczeniowe.
OFE w końcu zarabia? Sprawdź czy zyskasz Wzrost aktywów OFE to spore zaskoczenie, bo ostatni raz dodatni wynik osiągnęły dwa lata temu.
bDKohTvS
KOMENTARZE
(0)