Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pielęgniarki nie chcą podwyższenia wieku emerytalnego

0
Podziel się:

Deklarują jednak, że liczą na rozmowy i nie zamierzają stawiać rządu pod ścianą.

Pielęgniarki nie chcą podwyższenia wieku emerytalnego
(Igorvoronchikhin/Dreamstime)

Przedstawicielki tej grupy zawodowej zdecydowanie protestują przeciwko rządowym planom podniesienia wieku emerytalnego kobiet do 67 roku życia. Deklarują jednak, że liczą na rozmowy i nie zamierzają stawiać rządu pod ścianą.

Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Iwona Borchulska powiedziala w Radiu Katowice, ze nie można tej samej miary stosować do wszystkich zawodów. - _ To zawód szczególny, który polega na opiekowaniu się chorym pacjentem. Tu jest bardzo ważna percepcja i praca na szybkość _ - powiedziała Iwona Borchulska.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PRZEWODNICZĄCEJ OZZPIP:

47 - 48 lat to średni wiek pielęgniarek w Polsce. Coraz mniej kobiet wybiera zawód pielęgniarki - to kolejny problem tej grupy zawodowej - argumentowała Borchulska. - _ Jest więcej w uczelniach miejsc niż chętnych. To wynika też ze statusu ekonomicznego tego zawodu. Jeżeli do tego jeszcze dojdą długie lata pracy w tych warunkach, zaczyna to być niebezpieczne dla pacjentów _ - stwierdziła szefowa OZZPiP.

Związek zawodowy liczy na rozmowy z premierem w tej sprawie. Pielęgniarki zapowiedziały, że będą walczyć o swoje, jednak nie chcą stawiać rządu pod ścianą.

Czytaj więcej o zmianach w emeryturach
Waloryzacja emerytur i rent do Trybunału Prezydent podpisał nowelę wprowadzającą kwotową waloryzację emerytur i rent w 2012 r. i skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego.
Minister nie widzi problemu. Bo tłumaczył Według projektu MSW, mundurowi będą przechodzić na emeryturę w wieku 55 lat.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)