Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podwyższenie wieku emerytalnego mundurowych. Kogo nie obejmie

0
Podziel się:

Zobacz, kto według projektu rządowego nie będzie musiał pełnić służby przez 25 lat i do 55. roku życia.

Podwyższenie wieku emerytalnego mundurowych. Kogo nie obejmie
(pkwczad.wp.mil.pl)

Z zapowiedzi premiera Donalda Tuska wynika, że nowy system emerytur mundurowych obejmie obligatoryjnie wyłącznie żołnierzy powołanych do służby i funkcjonariuszy przyjętych do służby po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2012 r.

Wyłączeniem od powyższej regulacji będą przypadki gdy:

  • funkcjonariusz został przyjęty do służby po dniu 31 grudnia 2012 r. w sytuacji, gdy przed przyjęciem do służby pełnił zawodową służbę wojskową lub służbę kandydacką, do której został powołany przed dniem wejścia w życie ustawy;
  • żołnierz zawodowy został powołany do zawodowej służby wojskowej po dniu 31 grudnia 2012 r. bezpośrednio po ukończeniu służby kandydackiej, do której został powołany przed dniem wejścia w życie ustawy;
  • żołnierz zawodowy został powołany do zawodowej służby wojskowej po dniu 31 grudnia 2012 r., jeżeli przed tym powołaniem pełnił służbę w Policji, Urzędzie Ochrony Państwa, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej lub Służbie Więziennej, do której został powołany przed dniem wejścia w życie ustawy.
O podwyższeniu wieku emerytalnego czytaj więcej w Money.pl
Co będzie zaliczane do stażu przy obliczaniu emerytury mundurowej Czynna służba wojskowa w ramach Narodowych Sił Rezerwowych będzie mogła być zaliczana do wysługi emerytalnej żołnierza - wynika z rządowego projektu zmian w emeryturach mundurowych.
Sędziowie i prokuratorzy stracą przywileje Szybsze przejście w stan spoczynku pracownicy wymiaru sprawiedliwości będą mieli tylko do końca 2017 roku.
Wyższy wiek emerytalny. Co będzie z pracą? Zobacz, jak zmiany mogą wpłynąć na zatrudnienie w polskich firmach oraz ich konkurencyjność.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)