Notowania

reforma emerytalna
24.05.2012 09:12

Podwyższenie wieku emerytalnego. Oto stanowisko prezydenta

Bronisław Komorowski ani jego współpracownicy nie czują, aby byli pod presją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Prezydent jest gotów do konsultacji i rozmów ze związkowcami na temat reformy emerytalnej. Doradca prezydenta profesor Tomasz Nałęcz zapowiedział, że prezydent przed podpisaniem ustawy bardzo dokładnie sprawdzi, czy jest ona zgodna z konstytucją.

- _ Te konsultacje, rozmowy prezydenta będą dotyczyły konstytucyjności zapisu. Ta strona ustawy będzie bardzo starannie zbadana przez kancelarię _ - powiedział profesor Nałęcz w _ Sygnałach Dnia _ w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI TOMASZA NAŁĘCZA:

Tomasz Nałęcz przypomniał, że Bronisław Komorowski podkreślał, iż ustawie emerytalnej powinny towarzyszyć inne ustawy ułatwiające pozostanie na rynku pracy starszym pracownikom.

- _ Prezydent zwraca uwagę na to, że ta ustawa podwyższająca wiek emerytalna powinna być budowana z całym pakietem innych ustaw, które rozwieją te lęki Polaków, że nie będzie pracy, że człowiek będzie wypychany z rynku pracy _ - tłumaczy Nałęcz.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI TOMASZA NAŁĘCZA:

Doradca prezydenta dodał, że trzeba poczekać, w jakim kształcie ustawa wyjdzie z parlamentu. Zdaniem Nałęcza, na tym etapie prac ustawodawczych trudno będzie wprowadzić zmiany do projektu.

Nawiązując do pikiety _ Solidarności _, zapowiedzianej na dziś przed Pałacem Prezydenckim, Nałęcz powiedział, że Bronisław Komorowski ani jego współpracownicy nie czują, aby byli pod presją. Wyraził przy tym nadzieję, że nie dojdzie do takch zajść, jak kilkanaście dni temu przed Sejmem.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent podpisze ustawę emerytalną? Jestem gotowy podjąć decyzje niepopularne społecznie - zapowiedział Bronisław Komorowski.
Sprawa emerytur nie jest jeszcze zamknięta? Prezydent dał znak opozycji, że jest gotowy na dodatkowe konsultacji odnośnie podwyższenia wieku emerytalnego.
Prezydent ujawnia, do czego namawiał Tuska Bronisław Komorowski sam namawiał do zmian. _ Został zrobiony dobry początek _ - powiedział prezydent.
Tagi: reforma emerytalna, tomasz nałęcz, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, porady, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz