Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podwyższenie wieku emerytalnego to za mało, uważa PSL

0
Podziel się:

W obecnej sytuacji demograficznej państwa należy dokonać wszelkich starań, aby wesprzeć społeczeństwo - mówi Jan Bury.

Podwyższenie wieku emerytalnego to za mało, uważa PSL
(Reporter)
bETKRxMB

Reformę emerytalną należy wzbogacić o zapisy wspierające rodziny i przyrost demograficzny - mówi Jan Bury. Jego zdaniem zmiany nie mogą polegać tylko na podwyższaniu wieku emerytalnego, szczególnie w obliczu niżu demograficznego.

Przewodniczący klubu parlamentarnego PSL podkreślił, że jego ugrupowanie złożyło projekt wsparcia macierzyństwa, który powstał w oparciu o rozmowy koalicyjne i ma uzupełnić reformę emerytalną.

Dodatkowo powiedział, że zawarty kompromis wokół ustawy emerytalnej zawierał porozumienie dotyczące pakietu spraw społecznych, które mają być przegłosowane razem. Jan Bury zaznaczył, że w obecnej sytuacji demograficznej państwa należy dokonać wszelkich starań, aby wesprzeć społeczeństwo.

bETKRxMD

- _ Ja jestem przekonany, że na polityce społecznej, na polityce prorodzinnej, państwo nie może zarabiać. Będzie prawdopodobnie tak, że za rok, za dwa, za trzy, na politykę prorodzinną, na wsparcie polskiej rodziny, na zwiększenie dzietności państwo będzie musiało wydawać pieniądze _ - powiedział Bury w Programie Trzecim Polskiego Radia.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JANA BUREGO:

PSL zaproponowało wczoraj by w trakcie urlopu wychowawczego składki rodziców ubezpieczonych w KRUS, którzy prowadzą działalność pozarolniczą, były opłacane z budżetu. Jest to część zawartego porozumienia koalicyjnego przy okazji reformy emerytalnej. Chodzi o to, aby obok podniesienia wieku emerytalnego dołączyć rozwiązania zachęcające do rodzenia dzieci.

I tak osoby prowadzące działalność gospodarczą pozarolniczą mogłyby zawieszać tę działalność na okres urlopu wychowawczego - czyli do 3 lat na każde dziecko. Waldemar Pawlak podkreślał, że reforma nie musi być nieludzka i podyktowana ambicjami politycznymi.

bETKRxMJ
Czytaj więcej w Money.pl
Balcerowicz ostro: Obłuda i gra pod publikę W przeciwnym razie w Polsce ubędzie w najbliższych latach 2 miliony osób w wieku produkcyjnym - uważa profesor.
PiS jedzie na wieś. Będzie namawiać do... Adam Hofman powiedział, że partia będzie przekonywać mieszkańców wsi do sprzeciwu wobec reformy emerytur.
"Prezes Pawlak jest mentalnie rolnikiem" Posłowie wykorzystują wpadkę wicepremiera i nie pozostawiają na nim suchej nitki.
bETKRxNe
KOMENTARZE
(0)