Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Reformę emerytalną Sarkozego popiera Kazachstan

0
Podziel się

Prezydent tego kraju sam wprowadził podobną reformę.

Reformę emerytalną Sarkozego popiera Kazachstan
(PAP/EPA)
bEgAMqlh

Zainicjowaną przez Nicolasa Sarkozy'ego reformę francuskiego systemu emerytalnego poparł w bardzo zdecydowany sposób... prezydent Kazachstanu. Nursułtan Nazarbajew spotkał się z szefem państwa francuskiego w Pałacu Elizejskim, gdzie zostały podpisane liczne umowy o współpracy gospodarczej między obu krajami.

Nursułtan Nazarbajew mówił o reformie francuskiego systemu emerytalnego podczas krótkiej konferencji prasowej na dziedzińcu Pałacu Elizejskiego. Nie omieszkał się przy tym pochwalić, że w jego kraju podobna reforma została przeprowadzona już przed siedmiu-ośmiu laty.

_ Prezydent Sarkozy przeprowadza teraz decydujące i niezbędne dla ludu francuskiego reformy. Potrzeba takich reform jest bezsporna i w ostatecznym rozrachunku przyniosą one korzyść narodowi _ - powiedział kazachski przywódca.

bEgAMqlj

Prezydent Nazarbajew wyraził to zaskakujące poparcie dla jednej z najważniejszych reform kończącej się w przyszłym roku kadencji Sarkozy'ego na kilka godzin przed ostatecznym głosowaniem nad nią w Zgromadzeniu Narodowym. Wcześniej Sarkozy i Nazarbajew, a także szefowie kilku wielkich francuskich firm, podpisali umowy o współpracy o łącznej wartości ponad 2 miliardów euro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t96303.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/reforma;emerytalna;we;francji;strajki;generalne;w;kraju,166,0,691622.html) Reforma emerytalna we Francji: Strajki generalne w kraju Mimo protestów premier nie wycofa ustawy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t114477.jpg ) ] (http://www.money.pl/wiadomosci/artykul/reforma;emerytalna;pograza;sarkozyego,2,0,698626.html) Reforma emerytalna pogrąża Sarkozy'ego Jego popularność spadła do rekordowo niskiego poziomu w historii Francuskiej demokracji.
bEgAMqlK
KOMENTARZE
(0)