Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sawicki: KRUS to nie problem dla budżetu. ZUS jest gorszy

0
Podziel się:

Podatki dochodowe dla rolników tak, ale od 2014 roku i na zasadach dobrowolnych - proponuje minister rolnictwa.

Sawicki: KRUS to nie problem dla budżetu. ZUS jest gorszy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marek Sawicki podkreśla, że w rolnictwie nie ma wolnych pieniędzy, które mogłyby zasilić dodatkowo budżet i zmniejszyć deficyt finansów publicznych. Minister uważa, że z podatku dochodowego od rolników nie będzie większych wpływów niż z podatku rolnego, zmieni się tylko dystrybucja środków i płatnicy.

_ - Likwidacja Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego nie uzdrowi finansów publicznych i nie zmniejszy polskiego zadłużenia _ - twierdzi Marek Sawicki. Minister uważa, że z reformy KRUS nie będzie dodatkowych pieniędzy, a ci, którzy tak twierdzą, są politycznymi doktrynerami, a nie ekonomistami.

POSŁUCHAJ MINISTRA SAWICKIEGO:

Zdaniem Marka Sawickiego, należałoby raczej umożliwić rolnikom, dorabiającym poza gospodarstwem, pozostanie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Dodał, że obecny system wypycha ich do ZUS-u i w rezultacie nie płacą oni w ogóle żadnych składek.

O reformie KRUS czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t86631.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;zapowiedzial;co;chce;zmienic;w;krus,117,0,937333.html) Pawlak ujawnił, co chce zrobić z KRUS Lider PSL nie rozmawiał jeszcze o swoich pomysłach z Platformą Obywatelską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t95573.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/koalicja;po-psl;bedzie;musiala;zajac;sie;krus-em,41,0,937257.html) Czas płynie. Na tę reformę niewiele czasu Koalicja PO-PSL będzie musiała do lutego zająć się reformą KRUS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t85954.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/boni;dla;money;pl;beda;kolejne;zmiany;w;ofe,174,0,905390.html) Boni dla Money.pl: Będą kolejne zmiany w OFE Minister koordynator w kancelarii premiera, mówi o tym, czy czekają nas podwyżki podatków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)