Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Senacka komisja poparła ustawę o pomostówkach

0
Podziel się:

Uwzględniono poprawkę o rekompensacie dla tracących prawo do wcześniejszej emerytury.

Senacka komisja poparła ustawę o pomostówkach
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Senacka komisja rodziny i polityki społecznej poparła ustawę o emeryturach pomostowych, uwzględniając dziewięć poprawek.

Senatorowie przyjęli poprawkę, zgodnie z którą osoba, która nie będzie miała prawa do emerytury pomostowej, choć miałaby prawo do wcześniejszej emerytury w myśl dotychczasowych przepisów, odchodząc na emeryturę w wieku 60 lat (kobieta) lub 65 lat (mężczyzna), otrzymałaby rekompensatę w kwocie równej dwukrotności ustalonej emerytury.

ZOBACZ TAKŻE:

Komisja pozytywnie odniosła się też do trzech innych poprawek autorstwa senatora Stanisława Koguta (PiS). Pierwsza dotyczyła podwyższenia z 1,5 proc. do 3 proc. składki, jaką od 2010 r. będą musieli płacić pracodawcy zatrudniający pracowników w szczególnych warunkach na fundusz emerytur pomostowych. Druga przyznaje prawo do _ pomostówek _ kierowcom samochodów ciężarowych o masie całkowitej powyżej 10 ton. Trzecia miała charakter legislacyjny.

Przyjęte zostało także 5 poprawek porządkujących. Szósta poprawka porządkująca ma zostać dopracowana i przedstawiona na środowym posiedzeniu plenarnym Senatu.

Na początku posiedzenia senatorowie negatywnie ustosunkowali się do wniosku o odrzucenie ustawy o _ pomostówkach _ w całości. Senator Stanisław Kogut (PiS) zgłosił go jako wniosek mniejszości.

17 poprawek dotyczących m. in. niewygaszania emerytur pomostowych, odrzuconych przez komisję, senator Stanisław Kogut (PiS) zgłosił jako wnioski mniejszości. Teraz, razem z przyjętymi poprawkami, staną się one przedmiotem dyskusji na posiedzeniu plenarnym Senatu, zaplanowanym na jutro.

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)