Notowania

reforma emerytalna
14.02.2012 06:57

Wydłużenie wieku emerytalnego, będzie kolejna debata

Kobiety porozmawiają z premierem o nowych zasadach odchodzenia na emerytury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Creatista/Dreamstime)

O planowanej przez rząd reformie emerytalnej ciągle głośno. Premier tym razem postanowił porozmawiać o kontrowersyjnych planach wydłużenia wieku emerytalnego z kobietami. Niedługo spotka się z nimi w sejmie.

Debata na temat wydłużenia wieku emerytalnego ma zostać przeprowadzona w połowie przyszłego tygodnia. W dyskusji, której inicjatorkami są członkinie Parlamentarnej Grupy Kobiet, mają wziąć udział miedzy innymi premier Donald Tusk oraz ministrowie: finansów Jacek Rostowski i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Rzeczniczka Parlamentarnej Grupy Kobiet Izabela Leszczyna powiedziała, że debata ma wyjaśnić wszelkie wątpliwości, jakie pojawiają się w publicznej dyskusji na temat proponowanych przez rząd zmian emerytalnych.

- _ Przede wszystkim oczekujemy tego, że pan premier będzie uczestnikiem debaty, którą nasza grupa organizuje w sejmie. Sejm to najlepsze miejsce na takie rozmowy, bo to właśnie tutaj podejmuje się wiele ważnych decyzji. Już wysyłamy zaproszenia do różnych organizacji pozarządowych i organizacji kobiecych, tak aby ta debata miała jak najszerszy zasięg _ - podkreśla rzeczniczka.

POSŁUCHAJ IZABELI LESZCZYNY:

Organizatorki debaty mają nadzieję, że zaproszenie przyjmą również posłanki z PiS i Solidarnej Polski, które nie są w Parlamentarnej Grupie Kobiet. Zdaniem Izabeli Leszczyny tylko rozmowa w szerokim gronie pozwoli na dogłębne przedyskutowanie tematu późniejszego przechodzenia na emeryturę, zwłaszcza kobiet.

- _ Na debacie w sejmie, na której będziemy chciały, żeby była pani marszałek, kobieta, lekarz i pan premier, powinny pojawić się wszystkie kobiety, które zajmują się polityką na co dzień _ - namawia Leszczyna.

POSŁUCHAJ IZABELI LESZCZYNY:

Wczoraj w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego premier Donald Tusk rozmawiał z marszałek Sejmu Ewą Kopacz i z posłankami swojej partii oraz z członkiniami Parlamentarnej Grupy Kobiet. Zgodnie z koncepcją rządu co cztery miesiące wiek emerytalny będzie podwyższany o kolejny miesiąc, żeby z każdym rokiem pracować o trzy miesiące dłużej. W ten sposób poziom 67 lat w przy przypadku mężczyzn ma być osiągnięty w 2020 roku, a w przypadku kobiet w 2040.

Więcej na temat reformy emerytalnej czytaj w Money.pl
Każdy musi mieć szansę umrzeć przed emeryturą Protest części mundurowych ma podstawy - pisze Bartosz Chochołowski.
Starzy zabierają etaty młodym? Nonsens! 340 tysięcy nowych miejsc pracy w osiem lat. Być może jeszcze dziś rząd zajmie się projektem przesunięcia wieku emerytalnego do 67 lat. Zobacz zaskakujące skutki zmian.
Politycy zaczynają bać się ludzi. W Polsce już też O politycznym szantażu i strachu pisze Maciej Czujko.
Tagi: reforma emerytalna, izabela leszczyna, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, porady, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz