Notowania

zus
06.10.2010 14:54

ZUS frontem do klienta. Będą "kolejkomaty"

ZUS planuje skierować więcej pracowników do obsługi klientów w urzędach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pryzmat/Dreamstime)

ZUS planuje skierować więcej pracowników do obsługi klientów, stworzyć telefoniczne centrum obsługi i wprowadzić w oddziałach tzw. kolejkomaty, czyli urządzenia wydające numerki dla oczekujących w kolejce. Zmiany te mają być wprowadzone w ciągu 12-18 miesięcy.

Jak poinformował w środę na konferencji prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Zbigniew Derdziuk, centrum telefonicznej obsługi klienta ma powstać w jednym z oddziałów ZUS. Dodał, że jeszcze nie wiadomo czy będzie to w Siedlcach, Nisku czy w Węgrowie. Podkreślił, że Zakład dąży do coraz większej specjalizacji oddziałów.

ZUS - jak powiedział Derdziuk - ma ok. 300 placówek, a w nich 3 tys. okienek do obsługi. Wszystkie stanowiska mają być skomputeryzowane.

Do obsługi klienta ma być skierowanych więcej pracowników. Obecnie w centrali i oddziałach zatrudnionych jest 46,5 tys. osób. ZUS prowadzi też szkolenia pracowników pod kątem obsługi klienta.

Po zmianach więcej spraw ma być załatwianych drogą elektroniczną. W tym celu ma zostać stworzony nowy, bardziej funkcjonalny Elektroniczny Urząd Podawczy, gdzie można będzie składać do 50 różnego rodzaju wniosków; więcej wniosków będzie można też składać przez internet przy pomocy certyfikowanego podpisu elektronicznego. ZUS przygotowuje się także do udostępniania danych elektronicznych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t93469.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/zus;chce;skladek;od;pakietow;medycznych,56,0,684856.html) ZUS chce składek od pakietów medycznych To efekt niekorzystnej dla firm uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t91471.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/renty;po;nowemu;zus;szykuje;sie;do;oblezenia,10,0,678922.html) Renty po nowemu, ZUS szykuje się do oblężenia Kto złoży wniosek na starych zasadach, może zyskać kilkaset złotych miesięcznie.
Tagi: zus, emerytury, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz