Notowania

związki zawodowe
12.11.2008 14:08

Związkowcy okupują biuro Tuska

Wolny Związek Zawodowy Sierpień 80 wzywa do strajku generalnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

*Wolny Związek Zawodowy Sierpień 80 zajął biuro poselskieDonalda Tuskaw Warszawie. *

Związkowcy domagają się natychmiastowego spotkania z premierem i apelują do wszystkich central o ogłoszenie strajku powszechnego.

Działacze sprzeciwiają się uchwalonej przez Sejm nowelizacji przepisów o emeryturach pomostowych. Zakłada ona zmniejszenie z miliona do 250 tysięcy katalogu osób uprawnionych do wcześniejszej emerytury. Zdaniem Sierpnia '80, te propozycje naruszają zasadę _ prawo nie działa wstecz _.

Sierpień 80 sprzeciwia się także polityce rządu wobec stoczni i rybołówstwa oraz zmianom w służbie zdrowia. Związkowcy domagają się również podniesienia wynagrodzeń dla pracowników wszystkich branż i zawodów.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Związkowcy wyszli na ulice ]( http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/zwiazkowcy;wyszli;na;ulice,223,0,383199.html ) **
* [ Rząd odkrywa karty w sprawie pomostówek ]( http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/rzad;odkrywa;karty;w;sprawie;pomostowek,204,0,373708.html )
* [ Pomostówki będą kosztować 800 mln zł rocznie ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pomostowki;beda;kosztowac;800;mln;zl;rocznie,19,0,372499.html )

(na zdjęciu: czerwcowa demonstracja WZZ Sierpień '80 w Warszawie)

Tagi: związki zawodowe, emerytury, wiadomości, wiadmomości, porady, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz