Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przedsiębiorca Roku EY wybrany. Zbił fortunę na butach

17
Podziel się:

Pasjonaci, wizjonerzy, innowatorzy. W czwartek 24 listopada poznamy zwycięzcę 14. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Oglądaj Galę Finałową konkursu. Transmisja w WP money od godz. 17:30.

Na zdjęciu Marcin Grzymkowski, tegoroczny zwycięzca
Na zdjęciu Marcin Grzymkowski, tegoroczny zwycięzca (materiały EY)

Nagrodę główną w 14. edycji konkursu EY Przedsiębiorca roku dostał Marcin Grzymkowski z firmy Eobuwie.pl. Został on doceniony "za napisanie historii transformacji gospodarczej w Polsce w pigułce" - uzasadnili werdykt jury wręczający nagrodę wicepremier Mateusz Morawiecki i prezes NBP Adam Glapiński.

- Od dziecka obserwowałem, jak moi rodzice prowadzą sklepy z butami w Zielonej Górze - wspominał jeszcze przed czwartkową galą konkursową Marcin Grzymkowski, założyciel i współwłaściciel Eobuwie.pl. W pewnym momencie zamarzył, by być jak Jeff Bezos, twórca Amazona. Zainwestował 10 tys. zł - w stronę i aparat fotograficzny. Na początku tego roku udziały w jego firmie kupił gigant obuwniczy CCC za 130 mln zł.

- Niektórzy mówią, że jestem urodzony w butach. Można na pewno powiedzieć, że z branżą związany jestem od zawsze. Rodzice zajmowali się sprzedażą butów już od początku lat 90. Mieli kilka sklepów, w sumie to był taki średni pod względem wielkości biznes - opowiadał Grzymkowski. Więcej o tym biznesmenie można przeczytać w artykule tutaj.

Oprócz nagrody głównej, jury przyznało też nagrodę specjalną. Trafiła ona do Moniki Żochowskiej i Ewy Dudzic z firmy Phenicoptere za "wprowadzenie na rynek zupełnie nowego produktu, który niesie duży potencjał". Wyróżnienie wręczył Paweł Borys z Polskiego Funduszu Rozwoju.

Zostały też wręczone nagrody w poszczególnych kategoriach konkursowych. Najpierw wręczona została nagroda w kategorii Nowy biznes. "Za zmysł tworzenia i rozwijania innowacyjnych firm" otrzymała ją Barbara Sołtysińska, która prowadzi firmę LifeTube. Więcej o jej biznesie można przeczytać klikając tutaj.

Z kolei nagrodę w kategorii Nowe technologie też dostał Marcin Grzymkowski z Eobuwie.pl. Wręczyła ją prezes GPW Małgorzata Zaleska. - Za wykorzystanie nowych technologii do przekształcania tradycyjnego biznesu w nowoczesny. Za transformację, której towarzyszy sukces biznesowy - przeczytała uzasadnienie jury Zaleska.

Nagrodę w kategorii Produkcja i usługi za nieustanne dążenie do polepszenia produkcji otrzymał Jan Kalisz z firmy Fibrain. Wręczył ją prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.

W sumie w finale startowali przedsiębiorcy wyłonieni spośród trzech kategorii:

- Produkcja i Usługi, w której konkurowali: Jan Kalisz (firma FIBRAIN), Henryk Owsiejew (MALOW), Jan Szynaka (SZYNAKA – MEBLE);

- Nowe Technologie/Innowacyjność, gdzie walczyli: Antonina Samecka, Klara Kowtun oraz Dorota Sajewicz (RISK MADE IN WARSAW), Barbara Sołtysińska (LifeTube/indaHash), Monika Żochowska i Ewa Dudzic (PHENICOPTERE);

- Nowy Biznes, gdzie konkurowali: Marcin Grzymkowski (EOBUWIE.PL), Bartosz Gonczarek (EXPLAIN EVERYTHING), Grzegorz Czapla (INDATA).

W jury konkursu zasiadają: Jerzy Koźmiński (prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności), Leszek Czarnecki (przewodniczący rady nadzorczej Getin Holding i Getin Noble Bank), Andrzej Dębowski (prezes zarządu Ustka Apartamenty), Jacek Siwicki (prezes Enterprise Investors), oraz zwycięzcy poprzednich edycji konkursu: Marcin Iwiński (wiceprezes zarządu CD Projekt, Przedsiębiorca Roku 2008), Krzysztof Pawiński (prezes zarządu Grupy MASPEX WADOWICE, Przedsiębiorca Roku 2011), Ewald Raben (prezes zarządu Grupy RABEN, Przedsiębiorca Roku 2012), Andrzej Wiśniowski (twórca i właściciel firmy WIŚNIOWSKI, Przedsiębiorca Roku 2013), Adam Krzanowski (prezes zarządu Grupy NOWY STYL, Przedsiębiorca Roku 2014), prof. Paweł Buszman (prezes Zarządu American Heart of Poland, Przedsiębiorca Roku 2015).

EY Przedsiębiorca Roku to międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na całym świecie. Konkurs organizowany jest przez firmę EY od 1986 r., w Polsce – od 2003 r.

W czerwcu 2017 r., zwycięzca będzie reprezentował Polskę podczas ogólnoświatowego finału konkursu EY World Entrepreneur Of The Year w Monte Carlo, mierząc się z najlepszymi przedsiębiorcami z ponad 60 krajów.

wiadomości
gospodarka
ey przedsiębiorca roku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
Slaw
7 lat temu
Konkurs ewidentnie ustawiony. Dlaczego na podium nie ma Ojca Biznesmena z Torunia. Ale się Prezio wkurzy!
Kk
7 lat temu
W sumie dobry sposób na przekazanie majatku...
Klose
7 lat temu
Jasne... Pokazcie mi kogoś kto zaczynał z od zera, z własnymi pieniedzmi a nie pieniedzmi i wsparciem od tatusia/mamusi.
vftyuj
7 lat temu
tylko wichłactwa a produkować nie ma komu. !W każdym produkcie oszustwa by wyroby były tanie a zyski ze sprzedaży największe.Tak wiec buty muszą się psuć na potęgę do tego goowniane sznurowadła i całość obliczona na 10 nałożeń. zresztą z laczkami domowymi tak samo .Już spody tak są skonstruowane by po kwartale pękły. Geniusze inżynierii pracują z największa wiedzą by wyrób był zwykłym ładnie wyglądającym goownem. Aby tak dale ,w końcu Polacy to durnie i można ich oszukać 20 razy ....
Jak debile ro...
7 lat temu
Dzięki internetowi wkrótce będzie kielku miliarderów internetowych i mnóstwo bankrutów na rynku realnym. Zajebiste innowacje. Nic tak nie wysysa rynku jak internet.