Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

50 uproszczeń dla firm. Sejm przyjął Pakiet MŚP

6
Podziel się:
50 uproszczeń dla firm. Sejm przyjął Pakiet MŚP
(pixabay.com / CC0)

Możliwość wliczenia pracy małżonka w koszt uzyskania przychodu oraz zniesienie obowiązku okresowych szkoleń BHP dla 5 mln pracowników najmniej wypadkowych branż - takie zmiany zakłada pakiet MŚP, który w piątek uchwalił Sejm.

Za uchwaleniem przygotowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii pakietu ułatwień, oszczędności i przywilejów dla MŚP opowiedziało się 420 posłów, nikt nie był przeciw, od głosu wstrzymały się 2 osoby.

Wśród najważniejszych założeń Pakietu MŚP są: skrócenie - ze 150 do 90 dni - terminu uprawniającego wierzyciela, który nie otrzymał należności, do skorzystania z ulgi na złe długi w VAT; czy status "małego podatnika" w PIT i CIT, który uzyskają firmy o sprzedaży do 2 mln euro rocznie (obecnie jest to 1,2 mln euro). Status "małego podatnika" daje prawo ułatwień w amortyzacji, rzadszego obowiązku wpłacania zaliczek na PIT i CIT oraz do niższego opodatkowania (w CIT).

Pakiet MŚP to prawie 50 uproszczeń, dzięki którym, jak wyliczono, zostanie przez 10 lat blisko 4 mld zł. To kolejne - po pakiecie 100 zmian dla firm oraz Konstytucji Biznesu- przepisy, które mają ułatwić życie polskim przedsiębiorcom. Pakiet skierowany jest głównie do sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Zobacz także: Zobacz także: Tak się robi modę w Polsce. Zobacz LPP od kuchni
msp
porady
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(6)
nikos
6 lat temu
Płatność vatu i podatków dopiero po wpływie za faktureę i kary za płacenie po terminie...tylko tyle
nikos
6 lat temu
Płatność vatu i podatków dopiero po wpływie za faktureę i kary za płacenie po terminie...tylko tyle
JDG
6 lat temu
Póki na JDG będzie się płacić horendalny ZUS póty żadne inne zmiany nie pomoga. ZUS powinien być uzależniony od dochodu tak jak podatek a nie stala stawka i to jeszcze jak!
Jozek
6 lat temu
Niech wproeadza przepis który zabranialby urzednikowi traktować przedsiębiorcę jak złodzieja. Chcą szukać przekretow proszę bardzo ale nie karac uczciwych osób tylko dlatego ze mogly zwyczajnie się pomylić. Urzednik może się pomylic. Ksiadz może zbladzic ale przedsiębiorca tylko oszukać celowo. Niech w końcu urzędnicy odpowiadają za swoje decyzje. Murarz jak krzywo sciane wymuruje to kasy nie dostanie. Urzędnik jak wyda wadliwa decyzję dostanie premie.
Maly Przedsie...
6 lat temu
Niech wprowadza platnosc podatkow przeterminowanymi fakturami. To by nam naprawde pomoglo...