Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będzie trudniej o kredyt

0
Podziel się:

Ponad 80 procent banków zaostrzyło kryteria udzielania kredytów dla firm i podniosło marże.

Będzie trudniej o kredyt
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ponad 80 procent banków zaostrzyło kryteria udzielania kredytów dla firm i podniosło marże - wynika z raportu Narodowego Banku Polskiego.

_ Oczekiwania na I kwartał 2009 r.: banki spodziewają się dalszego silnego zaostrzenia polityki kredytowej względem przedsiębiorstw. Oczekiwany jest niewielki wzrost popytu na kredyty krótkoterminowe i spadek popytu na kredyty długoterminowe _ - głosi raport.

Ze względu na bardzo negatywną ocenę perspektyw przyszłej sytuacji gospodarczej, instytucje te zapowiadają dalsze silne zaostrzanie polityki w odniesieniu zarówno do kredytów dla przedsiębiorstw, jak i gospodarstw domowych.

_ Banki bardzo negatywnie oceniają perspektywy przyszłej sytuacji gospodarczej. 99% banków wskazało na ryzyko związane z przyszłą sytuacją gospodarczą jako przyczynę zaostrzenia polityki kredytowej, z czego aż 88% banków uznało, że ryzyko to uzasadniało znaczne zaostrzenie kryteriów i warunków udzielania kredytów. Niepewność co do przyszłej koniunktury utrudnia bankom poprawną wycenę podejmowanego ryzyka kredytowego, co może je skłaniać do bardzo silnego zaostrzania polityki kredytowej. _

Raport Money.pl
*Jakim branżom najtrudniej o kredyt? * Jakim firmom chętniej przyznawane są kredyty inwestycyjne? Które sektory gospodarki są bardziej zagrożone według banków? zobacz raport Money.pl
wiadomości
zarządzanie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)