Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Była posłanka PSL nowym wiceministrem rozwoju. Będzie odpowiedzialna za małe i średnie firmy

19
Podziel się:

W 2015 roku z sukcesem wystartowała z list PSL do Sejmu. W lipcu 2016 roku została przedstawicielką ludowców w komisji śledczej ds. Amber Gold. Rok później zdecydowała się na rozstanie ze swoją macierzystą partią.

Andżelika Możdżanowska do września z ramienia PSL zasiadała w komisji śledczej ds. Amber Gold.
Andżelika Możdżanowska do września z ramienia PSL zasiadała w komisji śledczej ds. Amber Gold. (Jan Bielecki/East News)

Andżelika Możdżanowska została sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw - poinformowało w środę Ministerstwo Rozwoju. Możdżanowska do lipca była członkinią klubu poselskiego PSL.

- W Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju podkreślamy rolę i znaczenie małych i średnich firm. Przedsiębiorczość, zwłaszcza ta najmniejsza, to niezawodny silnik naszej gospodarki - stwierdził wicepremier Mateusz Morawiecki.

Dodał, że prawie 2 mln MŚP wytwarza połowę polskiego PKB. - Dlatego głos przedsiębiorców, ale też głos tych, którzy dają zatrudnienie musi być jeszcze lepiej słyszany i w rządzie, i w parlamencie. Tak widzę rolę Pełnomocnika ds. MŚP i jestem pewien, że pani minister Andżelika Możdżanowska doskonale tę rolę wypełni - podkreślił Morawiecki.

W latach 2011-2015 Andżelika Możdżanowska była senatorem RP z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego, a w 2015 r. objęła funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządzie Ewy Kopacz.

Zobacz także: Wideo: jak dojrzałe cyfrowo są polskie firmy?

W 2015 roku z sukcesem wystartowała z list PSL do Sejmu. W lipcu 2016 roku została przedstawicielką ludowców w komisji Śledczej ds. Amber Gold. Rok później zdecydowała się na rozstanie ze swoją macierzystą partią, a we wrześniu odeszła z komisji śledczej.

Przed rozpoczęciem działalności parlamentarnej Możdżanowska pracowała jako dziennikarka - była redaktorką naczelną "Kuriera Lokalnego", ukazującego się w powiecie kępińskim.

Pracowała też jako nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych oraz wykładowca w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi. Prowadziła Centrum Obsługi Biznesu, zajmując się m.in. doradztwem w zakresie pozyskiwania funduszy UE.

Andżelika Możdżanowska ukończyła studia z zakresu zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz ochrony środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Jest także absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych w zakresie przygotowywania i zarządzania projektami finansowanymi ze środków Unii Europejskiej w Instytucie Biznesu w Kaliszu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
Klops
5 lata temu
Wiedza wynikająca z doświadczenia nie jest najsilniejszą stroną tej Pani. Pomijam milczeniem pozostałe kwestie.
Slawek
5 lata temu
Małe insrednie firmy ważne dla Was? Okaże się 1 stycznia jak ten zlodziejski ZUS znowu pójdzie w górę. Ludzie będą kombiniwac zwolnienia lekarskie szarą strefę.W tym kraju nie można być uczciwym skoro państwo nie jest w stosunku do małych i średnich firm
Cleo
5 lata temu
Kwalifikacje? Wykształcenie? Żenada. Nauczycielka, studia w Kaliszu... Zarzadzanue? Czyli wielkie NIC. ale jak widać i tak miżna. Sukowato wygląda
basia
5 lata temu
bardzo fajna babka (KONKRETNA} powodzenia
Kargol
5 lata temu
To Pis nie ma juz swoich ludzi tylko posilkuje sie peselowcami...???? Psl zawsze byl zdradziecki i za stolki robil wszystko !!!