Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cel wykonany. Polski seks start-up zebrał pieniądze potrzebne do podboju rynku

64
Podziel się:

1,64 mln zł - tyle udało się zebrać polsko-amerykańskiemu start-upowi Lovely Inc. podczas crowdfundingowej zbiórki. Dzięki temu firma może wejść ze sprzedażą do amerykańskiej sieci Target.

Niektórzy sprawdzają na smartfonie ile kalorii spalili podczas biegania. Podobnie działa Lovely, ale zamiast biegania jest seks
Niektórzy sprawdzają na smartfonie ile kalorii spalili podczas biegania. Podobnie działa Lovely, ale zamiast biegania jest seks (mat. prasowe)

Czy aplikacja na smartfona może poprawić życie seksualne? Polsko-amerykański start-up Lovely twierdzi, że tak. I tą wiarą zaraża. Dwuosobowa firma właśnie przekonała inwestorów, by powierzyli jej dzięki platformie Crowdway 1,64 mln zł. Dzięki temu może wejść ze swoim produktem do amerykańskiej sieci Target.

O Lovely pisaliśmy pod koniec września. Pomysł jest prosty, choć jak się okazuje, nikt na to wcześniej nie wpadł. Firma oferuje seksualny gadżet - nakładkę na penisa - oraz aplikację na smartfony, która zbiera dane o tym, ile kalorii spaliliśmy w trakcie stosunku, jak długo się kochaliśmy oraz z jaką szybkością. Kto chce może poprzestać na statystykach. Bardziej ambitni mogą jednak używać zebranych przez nią danych do poprawy swojego życia seksualnego.

Taka myśl przyświecała twórcy Lovely Jakubowi Konikowi. - Statystyka jest nudna. I to nawet jeśli chodzi o seks - mówił w rozmowie z money.pl. - Bardziej kręcące jest więc to, że na jej podstawie możemy podpowiedzieć jak polepszyć swoje życie seksualne. Chodzi nam więc głównie o porady - opowiadał.

Ale pomysł to nie wszystko. Firma sprzedała na razie około tysiąca sztuk urządzenia. Czyli niewiele. Ale przełom jest za rogiem. Produkt ma szansę trafić do internetowego sklepu sieci Target - handlowego giganta zza oceanu.

Zobacz także: Zobacz też: Seks nasz powszedni

Ale by w ogóle o tym myśleć, Lovely musi wykupić tzw. ubezpieczenie produktowe. Ma ono zabezpieczyć sklep i producenta na wypadek skarg i reklamacji klientów. Ale Lovely nie stać na taką polisę. Stąd pomysł zbiórki. Firma chciała zebrać 1,6 mln zł i cel wypełniła. Nawet z nawiązką, bo ostatecznie zebrała 1,64 mln zł. Inwestorzy nabyli 11,25 proc. udziałów w Lovely Inc., wyceniając spółkę na 14,5 mln zł. To pierwsza tego rodzaju zbiórka dla spółki amerykańskiej prowadzonej w naszym kraju. Przeprowadził ją portal crowdway.pl.

Ale ubezpieczenie to nie wszystko. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wejście na nowe rynki - ma ich być co najmniej 11 - rozszerzenie współpracy z lekarzami, seksuologami i terapeutami oraz rozbudowę zespołu. A ten do tej pory liczył dwoje pracowników.

Spółka chce też rozwijać aplikację. Żeby na przykład można było za jej pośrednictwem skontaktować się z seksuologiem. Przez całą dobę. W planach jest także nowy produkt oraz udostępnienie lekarzom wersji medycznej Lovely.

wiadomości
pomysł na biznes
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(64)
AAA
3 lata temu
Od kiedy sex jest dla ludzi ? Seks jest wyłącznie dla potrzeb prokreacji. Nie chodziliście na nauki kościelne czy co ? Przecież nauczają, że to Bóg kieruje mężczyzną w trakcie aktu seksualnego wyłącznie w celu prokreacji, a nie żadnym innym, Boże uchowaj - przyjemności.
pabloer1
6 lat temu
Co za syf !!!!! Teraz nie ma moralności ,sumienia a taki konik to podkręca w imię hajsu. A wy barany czy mrówki oczywiście to łapiecie . Nie ważne z kim i gdzie ,zdrady ,choroby ,cierpienia ,ale najważniejsza aplikacja i ile czasu ile ruchów i kalorii . Jak łatwo was kupić!!!
St-jack71
6 lat temu
Jestem sceptyczny czy pisowskie króliki to kupią?
edek wal wszy...
6 lat temu
Proponuję chip w zad. Kontrola wagi, konsystencji i częstości wydalania stolca. To byłby HIT - start upów! Niech ktoś wymysli radar na kobiety w potrzebie. Każdy facet by kupił i z pewnością wpadły by pieniążki z 500+!
kivi
6 lat temu
Tylko Psychopata mogl to wymyslic....i tylko Psychopaci beda tego uzywac... i
...
Następna strona