Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Droższa jazda na gazie

0
Podziel się:

Ministesrtwo Finansów planuje od maja podnieść akcyzę na autogaz o 9 gr za litr, żeby zachować proporcje w porównaniu z ceną benzyny. Wpływy do budżetu z tego tytułu wyniosą 193,7 mln zł - powiedział Jarosław Neneman, doradca ekonomiczny ministra finansów.

"Trzeba zachować pewną strukturę cen benzyny i gazu. Akcyza na benzynę została podniesiona w styczniu o 16 gr na litrze. Natomiast, żeby relacje między benzyną a gazem zachować, to podnosimy akcyzę na gaz o 9 gr" - powiedział PAP Neneman.

"To oznacza, że łączne podwyżki wyniosą mniej niż 10 gr, a na benzynę 16 gr. Nadal gaz mniej zdrożeje niż benzyna. To nie ma nic wspólnego z tym, że lobby paliwowe naciska. Staramy się zachować tę samą proporcję cen, aby różnica między ceną gazu a benzyną była mniej więcej taka sama" - dodał.

Zdaniem Nenemana dochody budżetowe z tego tytułu wyniosą w tym roku 193,7 mln zł, ale podwyżka nie wynika z konieczności ratowania sytuacji, bo realizacja budżetu przebiega zgodnie z planem.

"To wszystko zapisane jest w ustawie budżetowej i służy temu, by dochody z akcyzy zrealizować. Nie ma sytuacji alarmowej i konieczności, żeby trzeba było coś na gwałt podnosić. Wszystko idzie zgodnie z planem, to nie jest awaryjne rozwiązanie" - powiedział.

msp
zarzadzanie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)