Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Enea nie wyklucza swojego udziału w upublicznieniu ZE PAK

0
Podziel się:

Enea rozważa wzięcie udziału w upublicznieniu Zespołu Elektrowni Pątnów

Enea nie wyklucza swojego udziału w upublicznieniu ZE PAK
(Materiały prasowe)

Enea nie wyklucza wzięcia udziału w upublicznieniu Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin - powiedział Maciej Owczarek, prezes spółki.

Priorytetem spółki jest jednak budowa bloku w Kozienicach oraz rozwój poprzez inwestycje w odnawialne źródła energii. Enea pracuje nad kilkoma projektami akwizycyjnymi farm wiatrowych.

Na pytanie, czy Enea byłaby zainteresowana ZE PAK, Owczarek odpowiedział:

_ Nie wykluczam, żadnych możliwości. PAK znamy dzięki uczestnictwu w _due diligence". Wszystko zależy od ceny, sytuacji na rynku. Chcielibyśmy też mieć wpływ na zarządzanie spółką."

Prezes dodał, że _ jest jednak parę innych możliwości na rynku i raczej na nich będziemy się koncentrować _.

Ministerstwo Skarbu Państwa, w połowie marca zrezygnowało z negocjacji dotyczących sprzedaży Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin Rafako i planuje w drugim półroczu 2011 ofertę publiczną PAK-u i debiut na GPW.

MSP chce sprzedać 50 proc. akcji Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin oraz 85 proc. dwóch kopalni węgla brunatnego Adamów i Konin. Poza Skarbem Państwa akcjonariuszem ZE PAK jest należący do Solorz-Żaka Elektrim, który ma ponad ma 47 proc. kapitału i kontrolę operacyjną nad PAK-iem.

ZE PAK SA jest drugim co do wielkości krajowym producentem energii elektrycznej otrzymywanej z węgla brunatnego. Łączna moc zainstalowana elektrowni wynosi 2.467 megawatów.

Owczarek powiedział, że priorytetem dla Enei jest teraz budowa bloku w Kozienicach. Spółka chce się także rozwijać poprzez odnawialne źródła energii.

Do 2020 r. spółka planuje mieć od 300 do 350 MW w farmach wiatrowych i od 50 do 100 MW w biogazowniach.

_ Spółka pracuje obecnie nad kilkoma przejęciami farm wiatrowych _ - powiedział Owczarek, nie podając szczegółów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)