Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Fedak zachęca do tworzenia żłobków w firmach

0
Podziel się:

Będą one miały większy odpis na fundusz świadczeń socjalnych.

Fedak zachęca do tworzenia żłobków w firmach
(kprm.gov.pl)

Ministerstwo Pracy chce przekonać firmy do tworzenia przyzakładowych żłobków. Firmy, które się na utworzenie takich placówek zdecydują będą miały większy odpis na fundusz świadczeń socjalnych.

na zdjęciu minister pracy Jolanta Fedak* *

O pomyśle pisze dziś_ Gazeta Wyborcza _ w artykule _ Mamo, tato, zabierzcie mnie ze sobą do pracy _. Według rzeczniczki minister pracy, dotychczas pracodawcy kusili kartami do klubu fitness albo dodatkową opieką medyczną, a w funduszu świadczeń socjalnych mogłoby znaleźć się miejsce w żłobku.

Z kolei przedstawiciele Pracodawców RP przekonują, że projekt ma sens tylko wtedy, jeśli rodzice nie będą musieli od dofinansowania płacić podatków.

Czytaj w Money.pl
Firmy zaczną tworzyć żłobki i przedszkola? Minister tworzy żłobek dla dzieci swoich podwładnych. Rząd chce, aby takie placówki powstawały również przy prywatnych firmach.
Ulgi dla firm zatrudniających rodziców Prowadzący firmy i wychowujący dzieci będą mogli zawieszać prowadzenie działalności do trzech lat. Firmy nie będą opłacać składek do Funduszu Pracy za wybranych pracowników, zyskają też zachęty do zakładania przedszkoli.
Firmy łatwiej założą przyzakładowe przedszkola Już niedługo opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu lub żłobku firma zrefunduje pracownikom z Funduszu Świadczeń Socjalnych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)