Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Firmom transportowym będzie łatwiej

0
Podziel się:

Dzięki nowelizacji ustawy o transporcie drogowym przewoźnicy będą mogli zawieszać działalność bez utraty licencji.

Firmom transportowym będzie łatwiej
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Przewoźnicy otrzymają możliwość zawieszenia działalności bez utraty licencji oraz wycofają pojazdy z ruchu nawet na dwa lata. Nowelizacja ustawy o transporcie drogowym liberalizuje normy dotyczące wykonywania zawodu przewoźnika. *

Jak informuje portal e-prawnik.pl, dokument został uchwalony przez Sejm, teraz zmianami zajmą się senatorowie.

Zgodnie z nowymi przepisami przewoźnik drogowy może zawiesić, w całości lub w części, wykonywanie transportu drogowego na czas nie dłuższy niż 12 miesięcy.

Firma, która postanowi zawiesić działalność, powiadomi o tym organ wydający licencję w ciągu 14 dni od dnia zawieszenia. Przedsiębiorca będzie też zobowiązany poinformować o okresie, na który chce zawiesić działalność. Będzie także musiał podać liczbę wypisów z licencji odpowiadającej liczbie samochodów, które w tym czasie pozostaną w garażu.

Ponadto nowela wydłuża *dopuszczalny okres czasowego wycofania pojazdu z ruchu. *Według propozycji pojazd może zostać wycofany na okres od 2 do 24 miesięcy. Podczas, gdy obecnie okres ten wynosił od 2 do 6 miesięcy.

Czas wycofania pojazdu z ruchu będzie można dodatkowo przedłużyć. Nie będzie on mógł jednak przekroczyć łącznie 48 miesięcy. Jeśli zmiana wejdzie w życie, za wycofane samochody przedsiębiorca zapłaci niższe ubezpieczenie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)