Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Inspektorzy będą sprawdzać kasy fiskalne

0
Podziel się:

Według resortu finansów akcja jest odpowiedzią na potrzebę wsparcia przedsiębiorców prowadzących legalną działalność gospodarczą, którzy borykają się z problemem szarej strefy.

Inspektorzy będą sprawdzać kasy fiskalne
(VikaValter/iStockphoto)

W wakacje miejscowości wypoczynkowe odwiedzą nie tylko turyści, ale także kontrolerzy fiskusa. Wzorem poprzednich lat, również tego lata resort finansów będzie prowadził akcję _ Weź paragon _ - poinformowała rzeczniczka Ministerstwa Finansów Wiesława Dróżdż.

_ Działaniami objęty będzie teren całego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości wypoczynkowych, gdzie obserwuje się wzmożony ruch turystyczny. Podstawowym założeniem akcji, podobnie jak w latach poprzednich, jest kontrola wywiązywania się przez przedsiębiorców z obowiązków ewidencjonowania sprzedaży na kasach rejestrujących i wydawania paragonów _ - powiedziała Dróżdż.

Według resortu finansów akcja jest odpowiedzią na potrzebę wsparcia przedsiębiorców prowadzących legalną działalność gospodarczą, którzy borykają się z problemem _ szarej strefy _.

_ Oprócz działań kontrolnych na szeroką skalę prowadzona będzie również kampania edukacyjna z udziałem zarówno mediów lokalnych, jak i ogólnopolskich. W przeprowadzenie akcji zaangażowani będą pracownicy urzędów kontroli skarbowej, izb skarbowych oraz urzędów skarbowych _ - dodała rzeczniczka.

Zgodnie z danymi MF podczas trwającej w zimowe ferie akcji _ Weź paragon _ urzędnicy skarbowi wystawili 12,4 tys. mandatów na łączną kwotę 3,4 mln zł. Akcja pod hasłem _ Nie bądź jeleń, weź paragon _ prowadzona była od 14 stycznia do 24 lutego 2013 r. Kontrole prowadzone były na terenie całego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości turystycznych i wypoczynkowych. Objęły one m.in. firmy świadczące usługi związane z zimowym wypoczynkiem, m.in. na stokach narciarskich, lodowiskach, w wypożyczalniach sprzętu zimowego, w szkołach nauki jazdy na nartach, punktach i lokalach gastronomicznych.

Skontrolowano ponad 128 tys. przedsiębiorstw, z czego u ok. 10 proc. ujawniono nieprawidłowości i wystawiono mandaty. Największą liczbę nieprawidłowości ujawniono w województwach: małopolskim, mazowieckim i kujawsko-pomorskim.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany personalne w grupie Aviva Polska. Adam Uszpolewicz nowym prezesem Adam Uszpolewicz, jako prezes grupy Aviva w Polsce, będzie odpowiadał za całość działalności grupy i jej rozwój.
To może przynieść 160 mld euro rocznie W Europie, w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, to rozwiązanie jeszcze się nie upowszechniło. A ma wiele zalet.
Bama Europa otwiera nową fabrykę Międzynarodowy producent wyrobów piekarniczych do końca roku zatrudni 20 osób. Pracę znajdą tam głównie operatorzy maszyn, pakowacze i pracownicy magazynu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)