Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ipsos: WOK w styczniu nieznacznie w górę

0
Podziel się:

Nastroje konsumentów w styczniu lekko się poprawiły, a obrazujący je wskaźnik wzrósł o 0,31 pkt, do 91,53 pkt - podał badający koniunkturę Ipsos.

"O blisko dwa punkty wzrosła wartość wskaźnika klimatu gospodarczego, nieznacznie spadła natomiast wartość wskaźnika skłonności do zakupów" - napisał Ipsos w komentarzu.

Z badań wynika, że większym optymizmem cechują się osoby młode, mające wyższe wykształcenie, dysponujące wyższymi dochodami.

"Na uwagę zasługuje istotna poprawa nastrojów, jaka dokonała się w ostatnim czasie wśród rolników. Rok temu Wskaźnik Optymizmu Konsumentów w tej grupie badanych kształtował się na poziomie 64 punktów. Obecnie wynosi on 91 punktów. Jest to zatem znaczący wzrost, którego źródeł należy z pewnością upatrywać w korzyściach, jakie rolnikom przyniosło członkostwo Polski w Unii Europejskiej" - napisał Ipsos.

Z badań wynika, że w ostatnim miesiącu kolejny raz zmalały obawy przed wzrostem cen, co może sugerować spadek inflacji w najbliższych miesiącach. Powoli spadają również obawy przed wzrostem bezrobocia.

Poniżej tabela ze składowymi:

Wskaźnik Optymizmu Konsumentów: 91,53 pkt. + 0,31 pkt.
Klimat Gospodarczy: 87,12 pkt. + 1,88 pkt.
Skłonność do Zakupów: 94,53 pkt. - 0,54 pkt.
Wskaźnik Bieżący 80,44 pkt. + 2,10 pkt.
Wskaźnik Oczekiwań 97,97 pkt. + 1,02 pkt.
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)