Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Zawadzka
|

Jak rozliczyć płatność przez PayPal?

0
Podziel się:

Do przeliczania należności na złote można stosować kurs średni NBP.

Jak rozliczyć płatność przez PayPal?
(ssuni/iStockphoto)

Płatności realizowane za pośrednictwem serwisy PayPal wyceniane są w walutach obcych.

W przypadku, gdy należność w walucie wpłynie na konto podatnika w banku polskim, bank przelicza ją na złote wedle stosowanego przez siebie kursu. W przypadku płatności e-mailowych, takich, jak PayPal, rozliczanie wpływów i wypłat jest bardziej skomplikowane.

Ponieważ serwis ten, jako instytucja pieniądza elektronicznego, nie ma charakteru działalności bankowej, nie ogłasza też stosowanych przez siebie kursów walut.

W interpretacji podatkowej wydanej przez dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy, podatnik może do przeliczania na walutę polską stosować ew tym przypadku średni kurs Narodowego Banku Polskiego z dnia poprzedzającego dokonanie wpłaty.

Różnice kursowe można wtedy wyliczać w następujący sposób: po wystawieniu (lub otrzymaniu) faktury w walucie obcej, należność z tytułu tych faktur wpływa od kontrahentów na konto paypal w walucie obcej, lub dokonuje się przelewu dla kontrahentów na ich konto paypal w walucie obcej z własnego konta w tym serwisie.

Wartość przychodu lub odpowiednio kosztu wyrażonego w walucie obcej przelicza na złotówki według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski. Różnice kursowe wylicza przy zastosowaniu średniego kursu ogłaszanego przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego ten dzień, (przychód lub koszt wyrażony w walucie obcej).

porady
porady prawne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)