Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jaka jest odpowiedzialność serwisu www za wpisy na forum

0
Podziel się:

Jeśli na forum działa moderator, administrator może ponosić konsekwencje za treści komentarzy.

Jaka jest odpowiedzialność serwisu www za wpisy na forum
(Lukajani/Dreamstime.com)

Jeśli w serwisie umieszczono ostrzeżenie o moderacji i usuwaniu wpisów łamiących określone reguły, administrator może ponosić konsekwencje za treści komentarzy.

W przypadku usuwania treści, które potencjalnie mogły naruszać prawa osób trzecich, istniało i nadal istnieje sporo wątpliwości. Dotyczą one w znacznej mierze zasadności i dopuszczalności, a przede wszystkim - zakresu tzw. moderacji.

Konstytucyjne prawo wolności wypowiedzi i związane z nim gwarancje przyznają wolność posiadania poglądów, ich wyrażania, jak również przekazywania wszelkiego rodzaju informacji oraz idei, oczywiście z poszanowaniem obowiązujących norm prawnych. Biorąc pod uwagę zmienność zakresu tej wolności, trudno wymagać od serwisu internetowego, żeby każdorazowo i przesądzająco mógł ocenić, co i w jakim przypadku naruszy jej granice.

Zgodnie bowiem z treścią art. 14 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z 18 lipca 2002 r. (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 wraz z późn. zm.) o odpowiedzialności administratora serwisu można mówić tylko wtedy, kiedy wykaże się, że wiedział on o bezprawnym charakterze wpisów i pomimo nie podjął działań, których celem byłoby zablokowanie dostępu do treści. Wiedza ta ma fundamentalne znaczenie w kontekście możliwości przypisania odpowiedzialności usługodawcy za powstałe naruszenie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t42257.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/wprost;rowniez;zablokowal;fora;internetowe,162,0,827554.html) "Wprost" również zablokował fora internetowe Wydawca tygodnika zablokował możliwość dodawania komentarzy pod tekstami na stronie wprost.24.pl.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t91679.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/pis;chce;monitorowac;siec;bo;za;duzo;jest;agresji,49,0,763953.html) PiS chce monitorować sieć. Bo za dużo jest agresji Rusza parlamentarny zespół ds. monitorowania internetu. Kto podpadnie posłom może liczyć się z zawiadomieniem do prokuratury.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t86296.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/wpadlo;32;hakerow;z;grupy;anonymous,193,0,850113.html) Wpadło 32 hakerów z grupy "Anonymous" Policja turecka zatrzymała 32 osoby podejrzane o udział w atakach hakerskich grupy _ Anonymous _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)