Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Karnet na siłownię nie zawsze korzystny

0
Podziel się:

Wiele firm może nieprawidłowo rozliczać VAT od bonusów dla pracowników.

Karnet na siłownię nie zawsze korzystny
(PAP/Tomasz Gzell)

*VAT od karnetu na siłownie powinien być rozliczany od jego ceny rynkowej, a nie od ceny preferencyjnej, po jakiej jest sprzedawany pracownikom. *Firmy coraz częściej oferują swoim pracownikom bonusy w postaci preferencyjnych karnetów na siłownię czy biletów na wydarzenia kulturalne. Jeżeli natomiast VAT odprowadzany jest przez pracodawcę od ceny preferencyjnej, nie rynkowej, fiskus może nakazać dopłatę podatku - sygnalizuje _ Rzeczpospolita _.

| Przykład: |
| --- |
| Pracodawca funduje pracownikowi karnet na basen lub siłownię za 20 zł. Od tej wartości odprowadza VAT (22 proc): 4,40 zł. Jeżeli przeciętnie cena takiego karnetu wynosi 200 zł, należy odprowadzić podatek właśnie od tej ceny, który wyniesie 44 zł, zgodnie z art. 32 ustawy o VAT. Źródło przykładu: Rzeczpospolita. |

Eksperci _ Rz _ radzą aby pracodawcy od razu brali na siebie ciężar pełnego podatku VAT od ceny rynkowej. Ma to znaczenie o tyle, że w razie kontroli Urzędu Skarbowego w firmie oferującej pracownikom tańsze karnety na siłownie, fiskus sprawdzi sposób rozliczenia VAT. _ - Urząd skarbowy może nakazać dopłatę podatku VAT oraz dokonanie korekty zeznań za ostatnie okresy _- podaje _ Rz _.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)