Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kasa fiskalna przy sprzedaży wysyłkowej nie zawsze jest obowiązkowa

0
Podziel się:

Wystarczy, że zapłata przechodzi przez pocztę lub bank.

Kasa fiskalna przy sprzedaży wysyłkowej nie zawsze jest obowiązkowa
(Lisa F. Young/Dreamstime)

Firmy zajmujące się sprzedażą wysyłkową na rzecz osób fizycznych, nie prowadzących działalności gospodarczej, zobowiązane są do ewidencjonowania sprzedaży przy pomocy kasy fiskalnej. Ale nie we wszystkich przypadkach.

Kiedy zatem przedsiębiorca sprzedający towary w systemie wysyłkowym będzie zwolniony z użycia kasy fiskalnej? Wtedy, gdy zapłata za przesłany towar nastąpi za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, pod warunkiem jednak, że z dokumentacji transakcji jednoznacznie wynikają dane nabywcy i jakiego dokładnie towaru dotyczyła zapłata.

Zwolnienie nie obejmuje jednak wszystkich towarów sprzedawanych w systemie wysyłkowym, w tym między innymi sprzedaży: części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych i ich silników, sprzętu radiowego, telewizyjnego i telekomunikacyjnego, sprzętu fotograficznego (z wyłączeniem części i akcesoriów), nagranych płyt CD, DVD, kaset wideo, dyskietek, kart pamięci i kartridży, wyrobów tytoniowych oraz napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,2 procent.

W sytuacji, gdy firma zajmująca się sprzedażą wysyłkową na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej będzie miała obowiązek stosowania kasy fiskalnej, nabywcy towaru należy wydać paragon (fakturę VAT wystawia się tylko na żądanie nabywcy).

Podstawa prawna:

  • _ - Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26 lipca 2010 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. 2010 r. nr 138, poz. 930); _
    • _ - Ustawa z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. nr 54, poz. 535 ze zm.). _
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t26684.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/kto;moze;wystawic;fakture;vat;marza,162,0,850082.html) Kto może wystawić fakturę VAT marża? Podatek VAT odprowadzany jest tylko od kwoty różnicy pomiędzy ceną sprzedaży i zakupu i nie ma tym samym możliwości jego odliczenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t26684.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/paragon;zamiast;faktury;vat;sejm;szykuje;zmiany,128,0,832384.html) Paragon zamiast faktury VAT. Sejm szykuje zmiany W kwietniu posłowie rozpoczęli debatę nad ustawą, która ma zezwolić na możliwość odstąpienia od obowiązku wystawiania faktur VAT przez niektórych przedsiębiorców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t34418.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/zgubiles;fakture;vat;i;tak;odliczysz,38,0,811558.html) Zgubiłeś fakturę? VAT i tak odliczysz W takim przypadku podstawą do odliczenia będzie duplikat brakujących dokumentów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)