Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Można odliczyć społeczne z zagranicy

0
Podziel się:

Od dziś wchodzą w życie znowelizowane przepisy o PIT.

Można odliczyć społeczne z zagranicy

Dziś wchodzą w życie niektóre przepisy z ustawy o PIT z dnia 6 listopada. Główne zmiany - możliwość odliczenia od dochodu składek na ubezpieczenie społeczne opłaconych w innym państwie UE, zmiana przepisów związanych z przekazaniem 1 proc. podatku na organizację pożytku publicznego.

Podatnik może odliczyć od dochodu składki zapłacone za obowiązkowe ubezpieczenie społeczne w państwie należącym do Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej - podaje _ Gazeta Prawna _.

ZOBACZ TAKŻE:

Składki te mogą zostać odliczone, jeżeli zostały odliczone od dochodu lub podatku w państwie Unii, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Konfederacji Szwajcarskiej.

Od dzisiaj obowiązują również zmiany w zakresie przekazania 1 proc. podatku na organizacje pożytku publicznego. - _ Wprowadzono możliwość wskazania organizacji nawet w przypadku złożenia przez podatnika korekty zeznania, pod warunkiem że będzie ona dokonana w terminie dwóch miesięcy od upływu terminu na złożenie zeznania podatkowego _- wyjaśnia GP.

Lista organizacji pożytku publicznego zostanie ogłoszona przez Ministra Pracy i Pomocy Społecznej do końca grudnia.

Zasadnicza część ustawy zmieniającej przepisy o PIT wejdzie w życie 1 stycznia. - _ Wprowadzenie niektórych przepisów wcześniej wynika z wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 7 listopada 2008, który orzekł, że wyłączenie możliwości odpisu składek jest niezgodne z konstytucją _ - dodaje _ Gazeta Prawna _. Zgodnie z wyrokiem regulacje poprzednie obowiązywały do 30 listopada 2008.

pit
wiadomości
baza wiedzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)