Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowe przepisy uderzą w małe firmy

0
Podziel się:

Przedsiębiorcy będą musieli zatrudniać specjalistów od BHP.

Nowe przepisy uderzą w małe firmy

Przymus zatrudnienia specjalisty od pożaru uderzy w małe firmy.

Jak przypomina _ Gazeta Prawna _ już od 18 stycznia każdy pracodawca - nawet taki, który zatrudnia tylko jedną osobę - musi wyznaczyć pracownika odpowiedzialnego za ochronę przeciwpożarową, ewakuację i udzielenie pierwszej pomocy.

Money.pl pisał o tym:
*Nowe przepisy BHP będą kosztowały firmy do 4,37 mld zł * Zgodnie z nowymi przepisami o BHP pracodawca ma obowiązek zatrudniać osobę odpowiedzialną za ochronę przeciwpożarową. Zobacz pełny raport Money.pl...

Zgodnie z przepisami o ochronie przeciwpożarowej, taka osoba musi posiadać odpowiednie kwalifikacje: co najmniej średnie wykształcenie oraz ukończone szkolenie na inspektora ochrony przeciwpożarowej. Kosztuje ono obecnie ponad tysiąc złotych.

Resort pracy, który był inicjatorem zmian, potwierdził w piśmie do _ Gazety Prawnej _, że firmy muszą zatrudniać odpowiednio przeszkolone osoby.

Kalkulator wynagrodzeń Money.pl
*Sprawdź jaką dostaniesz wypłatę * Od 1 stycznia obowiązuje nowa skala podatkowa. Podatek dochodowy obliczany jest według stawek - 18 i 32 procent. Oblicz wynagrodzenie z kalkulatorem Money.pl
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)