Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Odliczanie podatku VAT na paliwo będzie nadal zakazane

0
Podziel się:

Ministerstwo Finansów chce w ogóle zlikwidować możliwość odliczania VAT od aut z kratką. W tym celu musi uzyskać jednak zgodę Unii Europejskiej.

Odliczanie podatku VAT na paliwo będzie nadal zakazane
(Reporter)

Ministerstwo Finansów zamierza przedłużyć do końca 2013 roku zakaz odliczania VAT od paliwa dla samochodów firmowych. Resort chce też tak zmodyfikować przepisy, by zlikwidować auta z kratką w ogóle. Na to potrzebuje jednak zgody unijnych instytucji.

- _ Przedłużamy obowiązujące przepisy na 2013 rok w zakresie samochodów i paliwa _ - powiedział w rozmowie z _ Dziennikiem Gazetą Prawną _, Tomasz Tratkiewicz, dyrektor departamentu podatku od towarów i usług w Ministerstwie Finansów.

W przypadku paliw resort finansów otrzymał już zgodę z Unii Europejskiej. - _ Należy jednak podkreślić, że przedłużenie ograniczenia w odliczeniu VAT od paliw ma charakter wyjątkowy i nie będzie już rozciągane poza rok 2013 na samochody inne niż osobowe _ - zaznaczył Tratkiewicz.

Nie jest jeszcze przesądzone, jak w przyszłym roku będzie wyglądać odliczenie VAT od od podatku przy nabyciu, najmie i leasingu auta. Obecnie jest ono ograniczone do 60 proc. i maksymalnie 6 tysięcy złotych. Ministerstwo Finansów chce jednak uzyskać od Unii zgodę na likwidację aut z kratką w ogóle.

Akceptacji UE nie wymaga za to odliczanie pełnego VAT od bankowozów typu C. Resort pracuje już nad odpowiednim rozporządzeniem w tej sprawie.

Czytaj więcej w Money.pl
Za wysoka stawka VAT na fakturze a prawo do odliczenia Podwyżka stawek podatkowych wywołała wiele wątpliwości i komplikacji związanych z rozliczaniem podatku od towarów i usług.
Jakie są zasady odliczania podatku VAT Nieprawidłowa interpretacja przepisów, może grozić odpowiedzialnością karną.
VAT może być niższy nawet o kilkanaście punktów procentowych W przypadku handlu w ramach Unii Europejskiej możemy skorzystać z różnych stawek VAT panujących w jej poszczególnych krajach.
vat
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)