Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Zawadzka
|

Ostatni moment na aktualizację kodu PKD

0
Podziel się:

Stara klasyfikacja rodzajów działalności PKD, która przez ostatnie dwa lata funkcjonowała równolegle z nową PKD 2007, od 1 stycznia przestaje obowiązywać.

Ostatni moment na aktualizację kodu PKD
(Palko72/Dreamstime.com)

Klasyfikacja rodzajów działalności PKD, która przez ostatnie dwa lata funkcjonowała równolegle z nową PKD 2007, od 1 stycznie przestaje obowiązywać.

Nowe zestawienie kodów Polskiej Klasyfikacji Działalności 2007 zaczęło obowiązywać od 1 stycznia 2008 roku. Jednak przez ostatnie dwa lata obowiązek podawania nowych symboli dotyczył jedynie przedsiębiorców nowych, którzy dopiero rejestrują własną firmę.

Biznesmeni, których zakład funkcjonował już na rynku, do końca 2010 roku nie mieli obowiązku zmieniania danych w rejestrze REGON z uwzględnieniem kodu PKD 2007.

Większość firm istniejących już na rynku przed 1 stycznia 2008 roku zmieniła kody w trakcie ostatnich dwóch lat. To efekt akcji Głównego Urzędu Statystycznego oraz urzędów gmin, które w tym czasie sukcesywnie wysyłały do wszystkich zobowiązanych ankiety aktualizacyjne, na podstawie których zmieniane były ich dane w rejestrach.

kraj
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)