Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polska Wschodnia rusza na rynki zagraniczne. Dotacje na ponad milion zł

4
Podziel się:

51 mikro, małych i średnich firm z Polski Wschodniej ruszy na podbój rynków zagranicznych. Ministerstwo Rozwoju ogłosiło listę zwycięzców pierwszego konkursu organizowanego w ramach programu "Polska Wschodnia". Jego celem jest wspieranie umiędzynarodowienia działalności małych i średnich przedsiębiorstw.

Polska Wschodnia rusza na rynki zagraniczne. Dotacje na ponad milion zł

O dotacje, których łączna wartość wyniosła ponad 1,4 miliona złotych, ubiegało się wielu chętnych. Wpłynęło 365 wniosków na łączną sumę ponad 16 milionów złotych.

Pozyskane fundusze umożliwią laureatom diagnozę potencjału ich przedsiębiorstwa na umiędzynarodowienie działalności i stworzenie odpowiedniego modelu biznesowego. W opracowaniu strategii wejścia na zagraniczne rynki pomogą przedsiębiorcom wybrani przez nich specjaliści. Przeprowadzą między innymi analizę możliwości eksportowych, analizę i wybór rynków docelowych oraz kanałów dystrybucji. Pomogą także szukać partnerów biznesowych.

Zwycięstwo w konkursie i prawidłowa realizacja projektu są przepustką do ubiegania się o dalsze wsparcie z programu "Polska Wschodnia". Na przygotowanie do wdrożenia wypracowanego modelu przedsiębiorcy będą mogli uzyskać do 500 tysięcy złotych.

Drugi konkurs z budżetem 10 milionów złotych zaplanowano na przełom października i listopada. Firmy z Polski Wschodniej będą mogły zdobyć w nim maksymalnie 50 tysięcy złotych.

Zdaniem wiceministra rozwoju Adama Hamryszczaka, kompleksowe wsparcie z programu "Polska Wschodnia" jest szansą dla przedsiębiorstw z tego regionu. Zyskają nie tylko przedsiębiorcy, ale także mieszkańcy i gospodarka.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
lk
8 lat temu
Już nas wsparli...zamknięciem malego ruchu granicznego; bo, jak przeczytałem własnie w Gazeta. pl, ''nic nie wnosiliśmy do budżetu państwa"; żenada
Rolof318
8 lat temu
PiS płaci za głosowanie ? A kiedy zniesiony zostanie podatek janosikowy ?
Polak1
8 lat temu
Kpiny z wysokości pomocy i szkoda każdych pieniedzy wydanych na interesy Ukraińców.
Polak1
8 lat temu
Kpiny z wysokości pomocy i szkoda każdych pieniedzy wydanych na interesy Ukraińców.