Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polski rynek pracy czeka na specjalistów. Im łatwiej o pracę

0
Podziel się:

Polski rynek pracy dla menadżerów i specjalistów to rynek pracownika, a nie pracodawcy - takie wnioski można wyciągnąć z badania firmy rekrutacyjnej Antal.

Polski rynek pracy czeka na specjalistów. Im łatwiej o pracę
(Fotolia.com)

Z badania wynika, że 67 proc. badanych pracodawców planuje rekrutacje w ciągu następnych trzech miesięcy. W porównaniu do poprzedniej edycji badania 66 proc. przedsiębiorstw deklarowało przeprowadzanie rekrutacji.

Największą dynamiką zatrudnienia w skali Polski wykazały się ponownie firmy z sektora usług wspólnych. Tutaj aż 90 proc. z nich deklarowało, że w chwili badania przeprowadzało rekrutacje. Według odpowiedzi respondentów, zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów w tym sektorze w nadchodzącym kwartale będzie nadal bardzo wysokie. 89 proc. firm zamierza przeprowadzać rekrutacje.

Z obszaru księgowość 84 proc. badanych firm deklarowało, że przeprowadza procesy rekrutacyjne. Kolejny kwartał również będzie owocny w rekrutacje w tym sektorze - 74 proc. firm planuje dalsze zatrudnienia, a tylko 9 proc. organizacji planowało redukcję etatów w chwili przeprowadzania badania.

Sektor ubezpieczeń także wykazuje się bardzo dobrą dynamiką zatrudnienia. 77 proc. firm deklarowało, że w czasie przeprowadzania badania było w trakcie prowadzenia rekrutacji, a 72 proc. badanych deklarowało planowane zatrudnienia w ciągu kolejnych trzech miesięcy.

Najmniejszą dynamikę zatrudnienia mają sektory prawa i usług komunalnych. Jednak deklaracje firm wskazują na to, że ich sytuacja ma się powoli zmieniać - w kolejnym kwartale rekrutacje w sektorze prawa planuje już 3 proc.

- Według deklaracji firm, zarówno polski rynek pracy, jak i światowy rynek są obecnie w dobrej sytuacji. Zgodnie z wynikami najnowszej edycji raportu można przypuszczać, że w kolejnych kwartałach sytuacja będzie się jeszcze bardziej poprawiać - zauważymy rosnące zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów, niezależnie od sektora i regionu - komentują wyniki badania autorzy raportu.

Czytaj więcej w Money.pl

praca
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)