Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mieszko Rozpędowski
Mieszko Rozpędowski
|

Pomysł na biznes: Nocna niania. Nowa usługa w Polsce

133
Podziel się:

Usługa opiera się na współpracy z wykwalifikowanymi położnymi. Nie zatrudniamy niań - tłumaczy pomysłodawczyni, która w Warszawie zrzesza obecnie 30-40 położnych.

Pomysł na biznes: Nocna niania. Nowa usługa w Polsce

Profesjonalna, nocna opieka położnych nad noworodkami - to pomysł na biznes Joanny Biolik, właścicielki marki Nocnaniania.pl. Jej firma umożliwia zamówienie do domu położnej. - Wszystko po to, by rodzice mogli odpocząć w tym pierwszym, intensywnym okresie - podkreśla właścicielka.

Biznes cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To jedyna taka firma w Polsce. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

- Usługa opiera się na współpracy z wykwalifikowanymi położnymi. Nie zatrudniamy niań - tłumaczy pomysłodawczyni, która w Warszawie zrzesza obecnie 30-40 położnych. Opiekę można zamawiać na noc lub na godziny w ciągu dnia. Cena usługi? 419-380 zł za całą noc lub 45-40 zł za godzinę opieki w ciągu dnia.

- Pomysł na ten biznes zrodził się po obejrzeniu filmu "Tully". Zaczęłam szukać informacji, czy istnieje taka usługa w Polsce. Okazało się, że nie - wspomina Joanna Biolik. - Dodatkowo moja położna środowiskowa utwierdziła mnie w przekonaniu, że jest to coś, co jest potrzebne, zwłaszcza dla mam bliźniaków - dodaje właścicielka.

Koszt inwestycji wyniósł ok. 3 tys. zł. To równowartość zakupu i budowy strony internetowej, księgowości, prawnika i marketingu. Firma wystartowała latem. Początkowo z usługi korzystali pojedynczy klienci. W październiku zlecenia wypełniły już cały kalendarz. Plany na przyszłość to uruchomienie usługi nocnej niani w kolejnych miastach w Polsce. Niebawem rozpoczną się rekrutacje lokalnych położnych.

Prowadzisz ciekawą działalność gospodarczą? Napisz do nas: pomyslnabiznes@grupawp.pl

pomysł na biznes
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(133)
Jojo
5 lata temu
Pomysł na biznes najlepszy teraz w Polsce brak biznesu a gdzie lepiej niż jako pracownik żyć nie umierać Sami sobie prowadzcie
Iwona
5 lata temu
Bardzo fajny pomysł, szczególnie jak mówi pomyslodawczyni dla mam wieloraczkow! Sama jestem mamą bliźniąt i wiem co mówię, żeby nie pomoc mamy i teściowej, które na zmianę mi pomagały to bym chyba nie podolala.
Mama24
5 lata temu
Super pomysł! Zróbcie w Łodzi, chętnie się w końcu wyśpię! A wiadomo że jakoś lepiej dać dziecko pod opiekę położnej niż jakiejś tam niani
pisj0r@lez
5 lata temu
Nareszcie mój mały często zrywa się w nocy i trzeba gobawic
Logo
5 lata temu
Głupie dziecko powinno czuć miłość matki od urodzenia nie zgodziłbym się na to
...
Następna strona