Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prawo działalności gospodarczej w maju powinno trafić do Sejmu

0
Podziel się:

Wicepremier zapewnia, że w projekcie uwzględniono wiele zgłoszonych do niego uwag.

Prawo działalności gospodarczej w maju powinno trafić do Sejmu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jeszcze w tej kadencji sejmu ma zostać uchwalony projekt Prawa działalności gospodarczej, czyli najważniejszy dokument dla przedsiębiorców. Tak zapowiada wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Dodaje również, że resort uwzględnił wiele ze zgłoszonych do dokumentu uwag.

- _ Jesteśmy zdeterminowani, ponieważ jest to jeden z priorytetów rządowych zawartych w expose _ - powiedział Piechociński, nazywając dokument _ konstytucją przedsiębiorców _. Według niego ministerstwo jest gotowe, by zakończyć uzgodnienia w sprawie założeń tej propozycji. _ - De facto pracujemy już nad projektem _ - wskazał.

Poinformował, że w środę w Ministerstwie Gospodarki odbyło się spotkanie w sprawie tej propozycji. _ - Dlatego zrobiliśmy to spotkanie, że nie wszyscy rozumieli nasze intencje. W związku z tym traktowali tę konstytucję dla przedsiębiorców w oderwaniu od nowej Ordynacji podatkowej, w sprawie której bardzo ściśle współpracujemy z ministrem finansów, oraz w oderwaniu od ochrony konkurencji i konsumentów, gwarantowanej bardzo mocnymi zapisami europejskimi _ - tłumaczył.

Odnosząc się do szeregu uwag zgłoszonych do projektu założeń, Piechociński ocenił, że często przedstawiciele innych resortów patrzyli na projekt przez pryzmat tego, jak zabezpieczyć swoje interesy. _ - Podczas spotkania w MG przedstawiliśmy intencje, jakie nam przyświecają. Pokazaliśmy, że ta materia nie może w żaden sposób wchodzić w czyjeś kompetencje _ - mówił i zapewnił, że _ znaczna część uwag została wyjaśniona albo skonsumowana _.

W odpowiedzi na obawy UOKiK-u czy CBA, że prawo Działalności gospodarczej może im uniemożliwić prowadzenie kontroli, Piechociński zapewnił, że _ te obawy zostały rozwiane _.

Uchwalenie Prawa działalności gospodarczej premier Ewa Kopacz zapowiedziała w swoim expose. Ma ono m.in. wzmocnić zaufanie obywateli prowadzących działalność gospodarczą do organów władzy publicznej. Projekt założeń "konstytucji przedsiębiorców" jest obecnie na etapie opracowywania wniosków z konsultacji międzyresortowych i publicznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd chce chronić firmy przed plajtą Koniec z firmami zombie. Nowa ustawa - jak twierdzą jej autorzy - zmieni filozofię upadłości przedsiębiorstw w Polsce.
Klient nie płaci? Tak go do tego zmusisz W większości przypadków wcale nie trzeba iść do sądu. Czasami wystarczy zwykłe pismo. Jak je napisać?
Alkohol w koszty? To zależy od okoliczności Ministerstwo Finansów uważa, że każda sprawa powinna być przedmiotem odrębnej oceny pod kątem okoliczności, w jakich doszło do poniesienia omawianych wydatków.
działalność gospodarcza
wiadomości
prawo gospodarcze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)