Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premia na karcie podarunkowej jest wolna od PIT

0
Podziel się:

Karta przedpłacona pozwala zaoszczędzić na podatku dochodowym nawet 150 złotych.

Premia na karcie podarunkowej jest wolna od PIT
(Edward Bock/Dreamstime.com)

Karta przedpłacona, jako rodzaj świątecznej premii pozwala zaoszczędzić na podatku dochodowym nawet 150 złotych.

W przypadku, gdy wypłacamy pracownikowi premię gotówkową, jest ona opodatkowana na normalnych zasadach, czyli tak, jak zwykła, comiesięczna wypłata.

Korzystniejszym podatkowo prezentem jest sfinansowanie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych tak zwanych _ kart podarunkowych _. Kartami takimi pracownicy mogą dokonywać zakupów w dowolnym sklepie rozliczającym płatności elektroniczne, nie ma tu więc ograniczenia, zmuszającego ich do wybierania zakupów z ograniczonego, z góry narzuconego asortymentu.

Rozwiązania podatkowe, zwalniające karty z opodatkowania PIT od niedawna dotyczą podarunkowej karty płatniczej. Uchwalona 17 lipca 2009 r. Ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wprowadza bardzo ważne zmiany, dotyczące pracowników korzystających z przedpłaconych kart podarunkowych.

Karta podarunkowa pozwala zatrudnionym samodzielnie decydować, na co chcą wydać pieniądze.

Wspomniana nowelizacja, modyfikując art. 21 ust. 1 pkt 67 Ustawy, objęła zwolnieniem od podatku dochodowego świadczenia pieniężne, otrzymywane przez pracownika w związku z finansowaniem działalności socjalnej, ze środków Zakładowego Fundusz Świadczeń Socjalnych. Limit zwolnienia to 380 zł. Regulacja dotyczy również środków przekazywanych w formie przedpłaconej karty płatniczej.

Jeśli pracownicy otrzymają karty o wartości 380 zł, to na jednej karcie - w porównaniu z _ tradycyjną _ premią - firma zaoszczędza 70,72 zł, a pracownik 81,61 zł. W przypadku spółki lub instytucji zatrudniającej 200 pracowników, dla zakładu pracy to ponad 16 tys. zł oszczędności.

wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)