Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZ
|

Pula na granty dla przedsiębiorców wyczerpana w minutę

429
Podziel się:

W poniedziałek o godz. 9 ruszył nabór wniosków o wsparcie dla małych firm z Wielkopolskiej Tarczy Antykryzysowej. O godz. 9.01 użytkownicy dostali informację, że pula już się wyczerpała.

Pula na granty dla przedsiębiorców wyczerpana w minutę
O 9.01 pula grantów w Wielkopolskiej Tarczy Antykryzysowej była wyczerpana. (East News, Tomasz Jastrzebowski)

Za granty dla mikro i małych przedsiębiorstw odpowiada Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Łączna pula to prawie 100 mln złotych, więc było o co walczyć. Ale większość zainteresowanych nie miała najmniejszych szans.

- Generator wniosków uruchomiono w środę. Wszystko można było tam uzupełnić, a po zakończeniu generował się link. Kliknięcie w link oznaczało złożenie wniosku - mówi pani Karolina, która swoją próbę złożenia wniosku opisała nam na platformie #dziejesie. - Nabór zaczynał się w poniedziałek o godz. 9.00, a ponieważ o przyjęciu wniosku decydowała data i godzina, nastawiłam sobie zegar, żeby na pewno zdążyć. 30 sekund po godz. 9 dostałam komunikat, że wniosek przyjęto, ale pieniądze już się skończyły.

Zobacz także: 5 tys. pożyczki dla firm. "Będą umarzane automatycznie, bez wniosku"

Osób w podobnej sytuacji jest znacznie więcej. Od rana na stronie WARP na Facebooku pojawiło się kilkaset komentarzy wściekłych przedsiębiorców, którzy nie byli w stanie złożyć wniosku.

"Szkoda, że tego nie sfilmowałem. Na komputerze wybiła 9:00:00 - kliknąłem i otrzymałem niemal OD RAZU komunikat, że link nie działa i nabór rozpoczyna się o 9:00:00. Po kliknięciu drugi raz, zajęło mi to może z sekundę, mielenie linka z 2-3 minuty i odmowa. Link o 9:00:00 nie działał, innym działał o 8:58. Absurd" - pisze pan Maciej i dodaje, że przychody jego firmy spadły w czasie pandemii o 89 proc.

"Jestem informatykiem, przygotowałem sobie na serwerze skrypt, który miał za zadanie kliknąć link 1 ms po godzinie 9 (oczywiście zegar zsynchronizowany). Serwer połączony z siecią za pomocą łącza światłowodowego (operatorskiego). Równolegle zadziałał skrypt, który kliknął link sekundę wcześniej, czyli o 8:59:59.001. Z logów widzę, że wszystko przebiegło poprawnie. Niestety komunikat, że pula rozdysponowana. Nie wiem co to za przekręt, ale na 100% coś tu jest nie tak. Sprawa dla prokuratury. Spośród kilkunastu znajomych, których obdzwoniłem nikt się nie załapał" - pisze pan Jakub.

Przedsiębiorcy, którzy nie załapali się na granty, zapowiadają złożenie oficjalnego protestu.

W odpowiedzi na nasze pytania biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego zapewnia, że sprawie się "przyjrzy i skrupulatnie ją przeanalizuje". Na szczegółowe pytania jednak nie odpowiada i odsyła nas bezpośrednio do WARP, która nadzoruje przyznawanie grantów.

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości na razie na nasze pytania nie odpowiedziała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(429)
Może Emilewic...
4 lata temu
Może Emilewicz coś wie...
SZCZECINIANKA...
4 lata temu
u nas to samo , gdzie PO tam przekret musi być !
Joe Black
4 lata temu
Tych pieniędzy nikt nie miał dostać.
Pekab
4 lata temu
zmieńcie tytuł artykułu , nie w minutę lecz w sekunde
Nick
4 lata temu
Na moje ktoś zgarnął full danych tysięcy ludzi.. Pesel, nip, pełen adres..
...
Następna strona