Trwa ładowanie...
bDffnkFx

Notowania

Warp – Wszystkie wiadomości

71
15.10.2020 12:15

MSP
 / 
Afera grantowa. Zostali bez wsparcia. "Nie jestem botem, lecz przedsiębiorcą z Wielkopolski"

Pieniądze z Wielkopolskiej Tarczy Antykryzysowej wirtualnie rozpłynęły się w minutę. Sprawą zajmuje się prokuratura, więc wypłaty wstrzymano. Cierpią na tym uczciwi przedsiębiorcy, którzy walczą o uratowanie swoich biznesów. - Nie wszyscy przedsiębiorcy, którzy aplikowali o grant, są botami. Ja zakwalifikowałem się w sposób uczciwy - mówi Maciej Graj, właściciel firmy wystawienniczej.

384
28.08.2020 10:11

WARP
 / 
Afera grantowa. Prokuratura wszczęła śledztwo

Poznańska Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie grantów z Wielkopolskiej Tarczy Antykryzysowej, które rozeszły się w mniej niż minutę.

55
26.08.2020 17:38

WARP
 / 
Afera grantowa w Wielkopolsce. Komisja Europejska zbada sprawę

100 mln złotych na granty dla firm z Wielkopolski wyparowało w ciągu kilku sekund. O sprawie powiadomiono już CBA i prokuraturę. Sprawę monitoruje też Komisja Europejska.

3
25.08.2020 11:18

KONKURS
 / 
Afera grantowa w Wielkopolsce. "Być może to jakiś cyberatak"

- Nie wiem co się musiało wydarzyć, żeby granty zostały rozdane w takim czasie. Bardzo dziwna sprawa, warto ją śledzić - mówi w programie "Money. To się liczy" Tomasz Snażyk, prezes Fundacji Startup Poland. Odniósł się tym samym do historii, którą opisywaliśmy w poniedziałek w money.pl. Przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie od państwa już po kilku sekundach od startu naboru zostali poinformowani, że pieniądze się skończyły. - Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem - przyznaje Snażyk. Jego zdaniem mogło tu dojść nawet do cyberataku. - Być może jakieś boty złożyły kilka miliardów wniosków i stąd te problemy - zastanawia się.

429
24.08.2020 12:45

TARCZA ANTYKRYZYSOWA
 / 
Pula na granty dla przedsiębiorców wyczerpana w minutę

W poniedziałek o godz. 9 ruszył nabór wniosków o wsparcie dla małych firm z Wielkopolskiej Tarczy Antykryzysowej. O godz. 9.01 użytkownicy dostali informację, że pula już się wyczerpała.