Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Rośnie liczba bankructw. Będzie ich więcej niż w ubiegłym roku

160
Podziel się:

900 firm upadło w 2017 roku, w tym upadłości będzie o 10 proc. więcej – twierdzi Euler Hermes.

Presja na marże oraz rosnące koszty i opóźnienia w płatnościach pogrążają kolejne firmy.
Presja na marże oraz rosnące koszty i opóźnienia w płatnościach pogrążają kolejne firmy. (Piotr Kamionka/REPORTER)

900 firm upadło w 2017 roku, w tym upadłości będzie o 10 proc. więcej – twierdzi Euler Hermes.

Nie pomogła świetna koniunktura, liczba upadłości firm w Polsce rośnie – pisze "Rzeczpospolita", analizując raport Euler Hermes.

Znajdujemy się w przededniu wejścia cyklu w fazę spowolnienia, o czym świadczyć może liczba postępowań restrukturyzacyjnych.

Zobacz także: Ceny prądu porażą firmy. Zapłacić mogą wszyscy:

- Dynamiczny wzrost ma swoje ciemniejsze strony, które bardzo mocno ciążą firmom – tłumaczy na łamach dziennika Roman Przasnyski, ality Gerda Broker.

Presja na marże oraz rosnące koszty i opóźnienia w płatnościach pogrążają kolejne firmy - wylicza "Rz". 900 z nich upadło w 2017 roku, w 2018 bankructw będzie o 10 proc. więcej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(160)
Janusz
4 lata temu
Plik jpk vat ma byc zgodny co do 1 grosza z deklaracja vat7 , każdy płatnik z jpk vat ma sprawdzć czy jego kontrachent jest czynny, każdy kontrahent z EU ma tez być czynnym płatnikiem vat, jezeli nie winny jesteś Ty i niesłysznie odliczyłeś vat... Deklaracje wysyłają nawet firmy 1 osobowe , sprzedawcy pietruszki, jajek, szewc, fryzjerka..to polska rzeczywiść, nie dziwo że padają
polak
4 lata temu
Nie długo zaczną padać deweloperzy , Jak się buduje na kredyt a nie za swoie (przy takiej stopie zwrotu) ...tylko niech BANKI ZACZNĄ SIĘ UPOMINAĆ O SWOJE ...WTEDY DOPIERO BĘDZIE WIDAĆ ILU POLAKÓW MYŚLI ROZSĄDNIE I ROBI COŚ Z GŁOWĄ
rój
4 lata temu
Polska ma być krajem roboli w zagranicznych firmach. Przy takiej polityce klasa średnia nigdy nie powstanie.
xxx
4 lata temu
Niedlugo wchodzi w życie ustawa o możliwości przejmowania firm bez wyroku sądu np. po donosie sygnalisty, który może być nieprawdziwy.
Tomek
4 lata temu
Komuś bardzo zależy, żeby z nas Polaków zrobić niewolników.....Ten kto kiedyś miał sklepik jest w tej chwili wyrobnikiem w Lidlu albo Biedrze... Z takimi obciążeniami w postaci ZUS, opóźnieniami w płatnościach, płaceniu podatków od pieniędzy, na które się czeka, odwróconym podatkiem VAT (podwykonawcy), koszty samochodów, paliwa i wiele innych ukrytych kosztów nie ma szans w tym kraju żeby to się powiodło. Mikro przedsiębiorstwa nie są w stanie zrobić poduszki finansowej. To jest jak sinusoida chwilkę masz na pocieszenie trochę pieniędzy, zaraz je musisz oddać. Coś mi się wydaje, że duże korporacje zagraniczne (z kasą i ulgami podatkowymi ) chętnie zawładną rynkiem usług budowlanych, instalacyjnych itp. a my jak w przypadku sklepów jako wołki robocze pozostaniemy na łasce Pana z zagranicy który patrząc w Historię już nas wcześniej okradł, zniszczył nasz kraj, oszukał, a teraz dalej żeruje.
...
Następna strona