Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rynek dronów w Polsce. Kilkaset firm oferuje już usługi bezpilotowych maszyn

3
Podziel się:

Według Urzędu Lotnictwa Cywilnego, do tej pory wydano prawie trzy tysiące zezwoleń. Szacuje się, że trzy tysiące operatorów oznacza około 700 firm, które mają w ofercie usługi realizowane za pomocą dronów.

Rynek dronów w Polsce. Kilkaset firm oferuje już usługi bezpilotowych maszyn
(Wirtualna Polska, Michał Masiak)

Od filmowania imprez weselnych po budowę autostrad: na latających maszynach bez pilota zarabia już 700 polskich przedsiębiorstw - pisze "Puls Biznesu".

Drony trafiły pod strzechy. Są wymieniane - obok roweru czy tabletu - wśród najlepszych prezentów komunijnych, a w ubiegłym roku Polacy wydali aż 100 mln zł na wersję zabawkową oraz półprofesjonalną, służącą do robienia zdjęć. Do dronów przekonują się też powoli przedsiębiorcy. Coraz więcej polskich firm używa ich na co dzień do prowadzenia biznesu.

Wielkość polskiego rynku dronów można szacować na podstawie liczby operatorów tych urządzeń w Polsce. Według Urzędu Lotnictwa Cywilnego, do tej pory wydano prawie trzy tysiące zezwoleń. Szacuje się, że trzy tysiące operatorów oznacza około 700 firm, które mają w ofercie usługi realizowane za pomocą dronów.

Większość firm wykorzystujących drony to małe podmioty, które świadczą usługi związane z robieniem zdjęć lub nagrywaniem filmów z lotu ptaka. W tej kategorii mieszczą się zarówno fotografowie, którzy poszerzyli portfolio usług o drony, jak i większe firmy, które specjalizują się w wykonywaniu zleceń specjalistycznych.

wiadomości
pomysł na biznes
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
wert
7 lat temu
Jakie bzdury..... potega gospodarcza, dronowa, juz niedlugo dronem do slubu........ polski rynek, nieco inny jak inne
jaro
7 lat temu
Nie nie będziemy zamykać kopalń ! Będziemy wspierać Polskie firmy ! Cuda PiS bis czas zacząć ! Piotrze Dudo wyłaź z hotelu Bałtyk ! I udowodnij ludziom, że nie zaprzedałeś Solidarności poplecznikom z PiS bis !
Babol55
7 lat temu
Ja dronem latam do roboty.