Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Skarbówka tropi oszustów na Mazurach

0
Podziel się:

Kontrolerzy wystawili w ciągu tygodnia 250 mandatów na łączną kwotę 70 tysięcy złotych.

Skarbówka tropi oszustów na Mazurach
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

250 mandatów na łączną kwotę 70 tysięcy złotych wystawili tylko w ciągu tygodnia kontrolerzy Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie za ukrywanie przychodów i nierejestrowanie ich w kasach fiskalnych. Prowadzący wypożyczalnie jachtów czy punkty gastronomiczne albo częściowo ewidencjonowali swoje przychody albo całkowicie chcieli je ukryć.

**Za sprawą akcji _ Paragon na Mazurach _ kontrolerzy sprawdzili kilkaset punktów handlowych, gastronomicznych i usługowych.

Część przedsiębiorców nie ewidencjonowała całość przychodów ze sprzedaży, a w niektórych punktach kasy w ogóle były odstawione na zaplecze. Oceniła, że wyjątkowo bezkarni czuli się przedsiębiorcy spoza województwa warmińsko-mazurskiego, którzy uważali, że nie mogą zostać skontrolowani przez olsztyński UKS.

Kontrolerzy nadal będą obecni w miejscowościach turystycznych i - jak zapowiadają - będą przeprowadzać kontrole także w tych punktach sprzedaży, gdzie już byli. _ - Obserwujemy, że nałożenie mandatu nie odstrasza handlowców przed omijaniem prawa. Sprzedaż nieewidencjonowana, a co za tym idzie nieodprowadzanie podatków z tego tytułu, jest dla przedsiębiorców tak kuszące ze względu na zysk, że pomimo nakładanych na nich kar nadal oszukują fiskusa _ - mówi rzeczniczka UKS w Olsztynie Mirosława Torenc. Rekordzista dostał trzy mandaty w ciągu dwóch dni.

Kontrole przeprowadzane będą w miejscowościach turystycznych w punktach handlowych, lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw i LPG oraz w wypożyczalniach sprzętów wodnych. Sprawdzeni zostaną także przedsiębiorcy oferujący przejażdżki na tzw. bananach i nartach wodnych.

Mandat za nieużywanie kasy fiskalnej może wynosić od 131 zł do 2,6 tys. zł.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t77994.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/korzystne;zmiany;w;ustawie;o;kontroli;skarbowej,230,0,642278.html) Korzystne zmiany w ustawie o kontroli skarbowej Podatnicy, u których kontrola przedłuża się z winy kontrolera, nie będą płacić dodatkowych odsetek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t94286.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/co;grozi;za;zatrudnianie;na;czarno,76,0,619596.html) Co grozi za zatrudnianie "na czarno"? Umowa o pracę musi być zawarta na piśmie. Jeżeli tak nie jest, kontrola PIP może uznać, że firma zatrudnia pracownika nielegalnie i nałożyć na pracodawcę mandat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t34417.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/kontrole;fiskusa;coraz;przyjazniejsze,167,0,615847.html) Kontrole fiskusa coraz przyjaźniejsze Dwie trzecie przedsiębiorców ocenia kontakt z kontrolerami jako dobry.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)